سالانه ۴۰ هزار مشترک به جمعیت مشترکان گاز البرز اضافه می شود

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: این استان اکنون بیش از ۹۰۰ هزار مشترک گاز دارد و سالیانه بیش از ۴۰ هزار مشترک نیز به این جمعیت اضافه می شود.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در بازدید از روند اجرای پروژه احداث خط انتقال گاز ۳۶ اینچ بویین زهرا به کرج افزود:  ابر پروژه انتقال گاز بوئین زهرا به کرج تامین گاز البرز را تا ۵۰ سال آینده تامین می کند.
وی  با اشاره به اینکه در زمان اوج مصرف، گاز در البرز ناپایدار بود، افزود: از این رو برخی مشترکان با مشکل مواجه می شدند ادامه داد:  خط انتقال گاز بویین زهرا به کرج برای رفع این مشکل مورد مطالعه قرار گرفت و پس از تصویب به سرعت اجرا شد.
شهبازی گفت: البرز، استانی مولد، پرجمعیت و مهاجرپذیر است بنابراین برای پایدار کردن زیرساخت های گاز استان مکاتبات و ملاقات های فراوانی صورت گرفت.
وی افزود: در نیمه دوم سال ۹۸ بلافاصله کار شروع شد و موانع راه برطرف شد که این پروژه می تواند برای ۵۰ سال آینده تامین گاز البرز در حوزه صنعت، کشاورزی و خانگی را تضمین می کند.
استاندار البرز گفت: این خط حدود ۶۵ کیلومتر است که یک کیلومتر از فاز اول آن در محدوده البرز امسال به سرانجام می رسد و ۲۲ کیلومتر نیز در فاز دوم قرار دارد و در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
وی افزود: این پروژه تمام شهرک های صنعتی البرز را در بر می گیرد و بلحاظ گاز در تولید و صنعت با مشکلی مواجه نخواهیم بود.
شهبازی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید شهرستان اشتهارد در زمره شهرستان های محروم کشور قرار گرفت و در این زمینه از امتیازات ویژه ای برخوردار شد که ازسوی دیگر با مصوبه هیات دولت و نظر ویژه رییس جمهوری، تمام شهرک های صنعتی اشتهارد از شعاع ۱۲۰ کیلومتری خارج شدند و به واسطه این امر از معافیت های مالیاتی برخوردار شدند.
استاندار البرز افزود: کشت های گلخانه ای البرز می توانند از امکان مهم گاز برخوردار شوند و حتی اگر در تامین برق با مشکل مواجه شدیم، واحدهای تولیدی از طریق گاز نیاز های خود را برطرف کنند.
وی گفت: پروژه انتقال گاز بویین زهرا به کرج یک ابر پروژه است که در گمنامی به فعالیت خود ادامه می دهدکه امید است در دهه فجر امسال این پروژه با حضور مقامات عالی دولت به بهره برداری برسد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha