مدیرکل ارشاد: دیدگاه افراد نسبت به کرمان بر اساس شخصیت سپهبد شهید سلیمانی تعریف شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان این استان را دارای شخصیت های بزرگی چون سپهبد شهید سلیمانی، شهید باهنر و آیت الله هاشمی رفسنجانی دانست و گفت: می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد و دیدگاه موجود نسبت به کرمان را با استفاده از شخصیت سپهبد شهید سلیمانی مثبت‌تر از گذشته تعریف کرد.

محمدرضا علیزاده روز چهارشنبه در جریان بازدید از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کرمان افزود: مزار و زادگاه سردار سلیمانی در کرمان است و رویدادهای پیرامون این شخصیت  رقم می خورد لذا می توان از این مهم در راستای معرفی صحیح این استان به جهان بهره برد.

وی اظهار داشت: میتوان با تعریف فعالیت، رویداد، المان و اقدامات فرهنگی پیرامون شخصیت سپهبد شهید سلیمانی کرمان و ظرفیت های این استان را به صورت فرا ملی معرفی کرد.

علیزاده با بیان اینکه ایرنا جایگاه ویژه و خاصی دارد و قدیمیترین خبرگزاری کشور است ادامه داد: این رسانه در راستای انجام رسالت خود تلاش های زیادی را انجام داده که قابل قدردانی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به رویکرد تحلیلی خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: این رویکرد می تواند در راستای اقدامات تولیدی ایرنا بسیار تاثیرگذار باشد و مدیران از این تحلیل ها استفاده خواهند کرد و در راستای رفع موانع و مشکلات و افزایش آگاهی جامعه مخاطب بسیار موثر است.

علیزاده اظهار داشت: کرمان ظرفیت های خاصی دارد و این قابلیت ها در وسیع ترین استان کشور بر کسی پوشیده نیست اما نجابت کرمانی موجب شده به این ظرفیت ها کمتر پرداخته شود.

وی افزود: رسانه ها می توانند در راستای معرفی ظرفیت و قابلیت های استان کرمان کار انجام دهند و از طرفی ایرنا به دلیل اینکه کار حرفه ای انجام می دهد و رسانه مرجع است می تواند برای معرفی ظرفیت ها اقدامات حرفه ای تاثیرگذار انجام دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در کرمان حال انجام است اما تا زمانی اطلاع رسانی نشود نمی تواند تاثیرگذار باشد، گفت: باید ظرفیت های کرمان را به دنیا معرفی کرد. 

معرفی ظرفیت های کرمان به زودن ذهنیت منفی نسبت به کرمان می انجامد 

وی افزود: ذهنیتی که نسبت به کرمان وجود دارد گاهی بر اساس شاخص ها و حواشی موجود منفی است در حالی که ظرفیت کرمان در بخش های مختلف بسیار بالا است.

علیزاده بیان کرد: پرداختن به مسائلی مانند اعتیاد و طلاق نیز در جای خود خوب است و باید این مشکلات در درون استان به حوزه های مربوطه منعکس و برطرف شود اما قابلیت ها را باید به خارج از استان معرفی کرد.

وی با اشاره به استفاده از بستر فضای مجازی تصریح کرد: استفاده از این ظرفیت می تواند در معرفی کرمان به خارج از مرزها کمک کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه جامعه فرهنگی هنری و رسانه ای بعد از شیوع کرونا اولین حوزه هایی بودند که تعطیل شدند افزود: این حوزه ها اکنون نیز رونق آنچنانی ندارند و فعال نیستند در حالی که 

باید به حوزه فرهنگ و هنر که به جامعه پویایی، امید و نشاط تزریق می کنند، کمک کرد.

میزبانی کرمان برای جشنواره موسیقی نواحی به جذب گردشگر کمک می‌کند

علیزاده به برگزاری نخستین نشست سیاستگذاری جشنواره ملی موسیقی نواحی در کرمان نیز اشاره کرد و گفت: موسیقی نواحی یک ظرفیت بزرگ به عنوان بستری است که فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سایر نهادها فراهم کرده اند اما مهم بهره برداری از این بستر است. 
وی تصریح کرد: یکی از اهداف ما در برگزاری موسیقی نواحی جذب گردشگران در زمینه موسیقی نواحی در استان کرمان است و سال گذشته با فعال شدن دفاتر گردشگری نیز در این بخش اتفاقات خوبی افتاد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرای طرح حمایت از کتاب فروشان از ۱۸ تا ۳۰ مرداد اشاره کرد و گفت: اتفاق خوبی در سطح کشور بوده و این طرح توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سال های اخیر پیگیری شده است.

وی ادامه داد: این طرح در بهار امسال نیز برگزار می شود و طرح تابستانه کتاب هم اکنون در حال اجرا است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha