دانشگاه شهرکرد آماده برگزاری کنکور سراسری است

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه شهرکرد گفت: برگزاری کنکور سراسری در استان با محوریت این دانشگاه برگزار می‌شود و در همین راستا تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری این رقابت علمی اندیشیده شده است.

سعید کریمی روز چهارشنبه در نشست خبری با بیان اینکه داوطلبان و والدین آنها بابت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور نگران نباشند، اظهار داشت: این رویداد علمی در شهرکرد در دانشگاه شهرکرد و در شهرستان‌ها با همکاری آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

وی با اشاره به افزایش حوزه‌های امتحانی افزود: در همین راستا پنج دانشکده، سه سالن سلف‌سرویس، سالن‌های مطالعه و سالن‌های ورزشی دانشگاه برای برگزاری آزمون سراسری آماده‌سازی شده است.

کریمی تصریح کرد: رعایت فاصله‌گذاری ۲ متری، ضدعفونی کردن حوزه‌های امتحانی و سایر پروتکل‌های بهداشتی با دقت و صحت لازم اجرا می‌شود و همانطور که در برگزاری کنکور مقطع دکتری و کارشناسی ارشد مشکلی در این خصوص به وجود نیامد، امید است کنکور سراسری هم به همین نحو برگزار شود.

رییس دانشگاه شهرکرد پیش‌بینی کرد، بین ۲ هزار تا ۲هزار و ۵۰۰ دانشجوی جدیدالورود در مقطع کارشناسی در دانشگاه شهرکرد پذیرش شود.

کریمی با اشاره به تحصیل هشت هزار دانشجو در ۲۱۰ رشته گرایش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، اظهار داشت: دانشگاه شهرکرد به عنوان دانشگاه مادر استان دارای هشت دانشکده کشاورزی، منابع طبیعی، فنی و مهندسی، علوم، ریاضی، دامپزشکی، ادبیات و هنر است.

وی خاطر نشان کرد: هم اینک ۳۶۰ عضو هیات علمی در این دانشگاه فعال هستند که تعدادی از این استادان جزو یک درصد اعضای هیات علمی برتر کشور به شمار می‌روند.

کریمی، وجود پژوهشکده‌های برتر کشور، تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت، برنامه‌ریزی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با راه‌اندازی مدرسه کارآفرینی و آمادگی برای جذب دانشجویان عراقی در مقطع کارشناسی را از دیگر فعالیت‌های این نهاد برشمرد.

به گزارش ایرنا، دانشگاه شهرکرد دارای پنج تشکل سیاسی، ۴۵ انجمن علمی و ۲۸ کانون فرهنگی در این دانشگاه فعال است و ۲۰ دانشجو از کشور افغانستان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha