زمین ساخت ۶ مدرسه استثنایی در البرز تامین می شود

کرج - ایرنا- استاندار البرز برای تحقق سهم استان درقالب برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برای تامین زمین ساخت ۶ مدرسه استثنایی و ۵۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی در البرز اعلام آمادگی کرد.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در دیدار با معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی دراداره کل آموزش و پرورش البرز اظهارداشت: این استان نیاز به زیرساخت های آموزشی در حوزه آموزش و پرورش دارد.

وی با بیان اینکه سالانه به طور متوسط ۱۲ هزار دانش آموز به سیستم آموزش و پرورش البرز به دلیل مهاجرت پذیری اضافه می شود، خاطرنشان کرد: سرانه فضای آموزشی دراین استان از  ۳.۲۸ مترمربع به ۳.۴۸ درصد برای هرنفر رسید که این تحول بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: برای ارتقا زیرساخت های آموزشی دراستان البرز تلاش های گسترده ای چون استفاده از ظرفیت بزرگ خیرین وجلب مشارکت آنها صورت گرفت.

نماینده عالی دولت در البرز یادآور شد: رشد روز افزون جمعیت و بویژه افزایش چشمگیر مهاجرت در البرز سبب شده که تامین زیرساخت ها از این چرخه جا بماند ولی ما همچنان با جلب نگاه ملی و توجه خیرین درصدد ایجاد بسترهای لازم هستیم.

استاندار البرز اضافه کرد: استان البرز حدود ۴ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه دارد که برای تامین زمین ۶ مدرسه استثنایی و تقبل ۵۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی اعلام امادگی می کنیم.

 معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش نیز دراین دیدار با بیان اینکه استاندارد فضای آموزشی مدارس استثنایی  ۲۸ متر مربع برای هردانش آموز در کشور است، افزود: این سرانه درحال حاضربرای هر دانش آموز با نیازهای ویژه  ۱۰.۵ مترمربع است.

سید جواد حسینی با اشاره به اینکه براساس آمایش سرزمین ۲۱۰ مدرسه استثنایی برای رسیدن به استاندارد در کشور مورد نیاز است، ادامه داد: سهم استان البرز از این تعداد ۶ مدرسه است که در صورت تامین زمین توسط استانداری این مدارس با کمک خیرین ساخته می شود.

وی ادامه داد: ساخت ۵ سالن ورزشی ۲۰۰ متری درون مدرسه ای در مدارس استثنایی البرز از دیگر برنامه های حمایتی  آموزش و پرورش استثنایی دراین استان است.

معاون وزیر با بیان اینکه سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی کشور اختصاص یافت، عنوان کرد: این میزان نصف هزینه رفت و آمد دانش آموزان با نیازهای ویژه است و انتظار است استانداری البرز ۵۰ درصد باقیمانده هزینه سرویس دانش آموزان استثنایی استان البرز را تامین کند تا دغدغه خانواده ها کاهش یابد.

وی گفت: ۴ باشگاه ویژه بازنشستگان آموزش و پرورش استثنایی در شیفت بعد از ساعت کاری مدارس در استان البرز راه اندازی خواهد شد.

حسینی، آموزش زبان اشاره و خط بریل به ۲۰۰ نفر از معلمان و کارمندان، راه اندازی سامانه ندای همراه ،یک پایگاه جامع آموزش مجازی، افزایش ۸ درصدی پوشش پیش دبستانی و مناسب سازی یک مدرسه پذیرا و یک مدرسه اوتیسم را از دیگر برنامه های پیش بینی شده دراستان البرز در طول سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ برشمرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha