نقش خبرنگاران در مبارزه با کرونا قابل تقدیر است

مشهد- ایرنا- فرماندار تایباد گفت: خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات نقش بسزایی در انتقال خلاقیت‌ها برای مبارزه با کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس داشته‌اند که قابل تقدیر است.

محسن سیاح روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هیچ رویدادی را نمی‌توان یافت که خالی از خبرنگاران باشد، آنانی که بدون هیچ چشم داشتی در صحنه‌ها حضور می‌یابند تا روایتگر لحظه‌های تلخ و شیرین روزگار باشند.

محسن سیاح ادامه داد: نیاز جامعه به انتقال اطلاعات صحیح و دقیق در شرایط کنونی که کرونا جهان را درنوردیده بیش از هر زمان دیگری محسوس و مهم است که در این میان خبرنگاران در صف مقدم آگاهی رسانی قرار دارند و با اطلاع رسانی مناسب نقش مهمی در کمک به کادر درمانی برای مبارزه با این ویروس ایفا می‌کنند.

وی گفت: خبرنگاران در دوران کرونایی با هدایت افکار عمومی علاوه بر اینکه نقش محوری و بسزایی در آگاهی بخشی  و ایجاد موج همدلی  ایفا کردند، در برابر ویروس دیگری به نام شایعات نیز مبارزه می‌کنند تا استرس و اضطراب را از مردم دور نموده و بر آرامش جامعه بیافزایند.

فرماندار تایباد افزود: شیوع کرونا گرچه بسیاری از حوزه و بخش‌ها را به تعطیلی کشاند اما حوزه خبر تعطیل نشد و بیشتر فعالان رسانه‌ای روزهای بسیار سخت، خطرناک و پرکاری را پشت سرگذاشتند و هنوز درگیر آن هستند.

وی ادامه داد: هر چند مدافعان سلامت و گروه‌های جهادی و خیران در خط مقدم با این ویروس بودند اما خبرنگاران فراتر از آن توانسته‌اند در مدیریت و اقناع افکار عمومی نقش بی بدیل و اساسی ایفا کنند.

سیاح گفت: راویان تیزبین جامعه در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا  هم‌پای مدافعان سلامت پای کار بودند و در زمانی که به مردم توصیه می‌شد در خانه بمانند دل به دریا زدند و  با تهیه  گزارش‌های خبری و تصویری در زمینه  آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم، شب و روز تلاش کردند.

وی افزود: خبرنگاران را می‌توان  یکی از آسیب پذیرترین قشرهای جامعه از ویروس کرونا دانست زیرا بیشتر از تمام قشرها، احساس مسوولیت کردند و در خطرناک‌ترین محیط‌های کرونایی همانند بخش‌های کرونایی بیمارستان‌ها برای تهیه گزارش و نشان دادن واقعیت‌ها، جان خود را به خطر انداختند تا جامعه را از این  بیماری منحوس آگاه‌ سازند.

وضعیت شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در خراسان رضوی ظرف هفته‌های اخیر تا حدی پیش رفته که هم‌اینک فقط خوشاب در بین ۳۱ شهرستان این استان ۶ و نیم میلیون نفری وضعیت سفید دارد. وضعیت دیگر شهرستانهای خراسان رضوی از این نظر قرمز، نارنجی و زرد است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha