۴۹ میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده پلدختر اختصاص یافت

خرم آباد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: بیش از ۴۹ میلیاردتومان از اعتبارات سیل در استان لرستان به مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا در پلدختر ، داریوش حسن نژاد روز چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان پلدختر اظهارداشت: ۹۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبارات سیل به شرکت آب منطقه ای لرستان اختصاص داده شده که بیش از ۴۹ میلیارد تومان آن به پروژه‌های شهرستان پلدختر اختصاص داده شده است.

وی افزود:  این مبلغ در سه بخش شامل چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ۲ایستگاه پمپاژ چم مهر و جایدر، ۲۲ میلیارد تومان برای ساماندهی و لایروبی رودخانه های محدوده شهرستان پلدخترو ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جهت ایستگاه های هیدرومتری این شهرستان هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت:: این اعتبارات  به طور کامل جذب شده و ۲۵ درصد نیز ابلاغ شده و اضافه بر آن مبلغی که می‌بایست هزینه می‌ شد، پیشرفت کار صورت گرفته است.

وی افزود:  ایستگاه  پمپاژ چم مهر قرارداد ۹۸۰ میلیون تومانی برای تعمیر پمپ ها و الکتروموتورها و تابلوهای برق این پروژه  به پیمانکار ذی صلاح داده شد که تا پایان خردادماه این تعمیرات به پایان می رسد و ادوات تحویل پیمانکار جدید می شود.

حسن نژاد یادآورشد:  ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای احداث ایستگاه چم مهر با پیمانکار عقد قراردادشده وبعد از اردیبهشت ماه  که سطح آب رودخانه کشکان پایین رفته بود جابجایی ایستگاه  از محل قبلی صورت گرفت و با انجام  مطالعات جدید و کار فنی، احداث مجدد ایستگاه با کمترین تغییر آغاز شد.

وی افزود: پروژه ایستگاه چم مهر با ساخت سوله، تابلوهای برق ، خرید ترانس و کابل های برق ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما به دلیل این که در محل مستقر نشده اند به چشم نمی آید که تا شهریورماه امسال با ۸۰   درصد پیشرفت زیرسازی ،  سوله آن نصب وسایر تجهیزات راحت تر در محل استقرار می یابند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: برای احداث شبکه فرعی پروژه  آبرسانی ایستگاه چم مهر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با پیمانکار قرارداد منعقد شده و حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حسن نژاد  افزود: با توجه به این که شبکه پروژه ایستگاه آبرسانی چم مهر  از قبل آماده شده ،  برای تکمیل  آن حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha