رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در عزاداری محرم اولویت باشد 

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری محرم امر به معروف است و باید هیات‌ها نسبت به این مهم اهتمام جدی داشته باشند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در نشست با مسئولان نهادهای فرهنگی استان بوشهر افزود: اسلام یک دین سلامت محور است و تمامی تکالیف دینی بر پایه سلامتی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با شیوع بیماری کرونا سلامت مردم به خطر افتاده‌است از این رو باید مراسم ماه محرم را با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کنیم.

صفایی بوشهری‌ حفظ موارد بهداشتی را امر به معروف دانست و عنوان کرد: همان‌طور که برگزاری مراسم شرایط ویژه‌ای دارد، زمان و مکان برگزاری هم اهمیت دارد.

وی ادامه داد: مکان برگزاری مراسم باید به طور کانل ضد عفونی و مراسم عزاداری در کوتاه‌ترین زمان بین یک تا دو ساعت بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شود.

صفایی ‌بوشهری همچنین بر استفاده حداکثری هیات‌های مذهبی از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ حسینی، راه‌اندازی کارگروه نظارت بر دستورالعمل‌های بهداشتی و راه‌اندازی پویش هر خانه یک حسینیه تاکید کرد.

وی همچنین از صدا و سیما خواست برای آگاهی مردم برنامه‌های آموزشی تهیه و از شبکه‌های مختلف پخش کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: نام نویسی هیات‌های مذهبی در سامانه بیرق از شروط مهم برای برگزاری مراسم عزاداری است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی افزود: استفاده از ماسک برای عزاداران الزامی و برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی و توزیع نذری نیز ممنوع است.

وی در مورد عزاداری‌های سنتی گفت: مراسم سینه زنی سنتی، تعزیه و زنجیر زنی در همه نقاط استان بوشهر ممنوع است و توصیه می‌شود نذرها در قالب مواد غذایی خشک و خام به صورت کمک‌های مومنانه در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha