قاچاقچی سیگار در چهارمحال و بختیاری به پرداخت ۲ میلیارد ریال محکوم شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش نظارتی این دستگاه گفت: یک قاچاقچی سیگار در استان به پرداخت ۲ میلیارد و ۱۶۲ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از تعزیرات حکومتی استان، محمدرضا عمرون افزود: این میزان جریمه برای راننده یک دستگاه خودرو فاقد پلاک که در سه راهی گوشکی شهرستان لردگان  توقیف شده بود، صادر شد.

وی اظهار داشت: پس از بازرسی از خودروی توقیف شده ۲ هزار و ۱۷۵ باکس سیگار شامل ۴۳۵ هزار نخ سیگار کشف و ضبط شده بود که پرونده فرد قاچاقچی در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی لردگان بررسی شد.

وی گفت: متهم به دلیل اطلاع و قصد قبلی برای حمل کالای قاچاق و ارائه نکردن اسناد گمرکی، به ضبط خودرو و کالای قاچاق و پرداخت مبلغ بیش از ۲ میلیارد و ۱۶۲ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

وی اظهار داشت: زمان رسیدگی در پرونده‌های قاچاق کالا در استان به دلیل اینکه قاچاقچیان ساکن استان‌های دیگر هستند و برای تکمیل پرونده به نیابت قضایی نیاز است، ۷۰ روز است که این میانگین در سال گذشته ۹۰ روز بود.

در استان چهارمحال و بختیاری ۶ شعبه تعزیرات حکومتی در شهرکرد، بروجن، لردگان، اردل و فارسان و پنج هیات رسیدگی به تخلفات صنفی فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha