امام جمعه شهرکرد: کمک مومنانه با توزیع عادلانه همراه باشد

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به کمک‌های مردمی به نیازمندان در ایام شیوع کرونا گفت: توزیع کمک مومنانه و همچنین نهضت همدلی و تعاون با توزیع عادلانه همراه باشد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز چهارشنبه در دیدار با مسوولان گروه‌های جهادی مجری در رزمایش مواسات و کمک مومنانه استان با تاکید بر اهمیت بحث حفظ کرامت انسانی در توزیع کمک مومنانه افزود: گروه‌های جهادی توزیع کمک‌های مردمی را براساس افراد شناسایی شده و آسیب دیده واقعی و نیازمندان توزیع کنند.

وی اظهار داشت: گروه‌های جهادی حلقه آخر در توزیع بسته‌های معیشتی بین آسیب دیدگان هستند و تمام توان خود را برای توزیع عادلانه کمک‌های مردمی بکار گیرند.

امام جمعه شهرکرد، با تاکید بر اینکه دغدغه اصلی برای توزیع کمک‌های مومنانه توزیع  بین آسیب‌دیده واقعی و نیازمندان واقعی است، افزود: اولویت نخست توزیع کمکها، افراد آسیب‌دیده از شیوع کرونا باشند.

به گفته وی، افرادی که سرپرست خانوار را به دلیل ویروس کرونا از دست داده‌اند یا شغل و معیشت خود را از دست داده‌اند و یا دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند، در اولویت برای توزیع کمک مومنانه باشند.

وی به توزیع ۱۲۰ تن مرغ بین افراد آسیب‌دیده و نیازمند استان در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال بسته معیشتی تهیه و بین افراد توزیع شد.

امام جمعه شهرکرد، با تاکید بر اینکه گروه‌های جهادی کار شناسایی افراد نیازمند واقعی و آسیب‌دیدگان را برعهده دارند، گفت: در آینده این پایگاه‌ها به مراکز بزرگ احسان و نیکوکاری و خیریه تبدیل خواهند شد.

وی به گروه‌های جهای به عنوان یک ظرفیت عظیم اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت برای کمک‌رسانی و شناسایی افراد استفاده کرد.

نکونام با بیان اینکه باید سامانه جامع در استان برای اجرای طرح مواسات تهیه شود، گفت: با راه‌اندازی این سامانه می‌توان میزان کمک‌هایی که به افراد شده را ارزیابی و از موازی کاری جلوگیری کرد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =