امام جمعه شهرکرد: کمک مومنانه با توزیع عادلانه همراه باشد

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به کمک‌های مردمی به نیازمندان در ایام شیوع کرونا گفت: توزیع کمک مومنانه و همچنین نهضت همدلی و تعاون با توزیع عادلانه همراه باشد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز چهارشنبه در دیدار با مسوولان گروه‌های جهادی مجری در رزمایش مواسات و کمک مومنانه استان با تاکید بر اهمیت بحث حفظ کرامت انسانی در توزیع کمک مومنانه افزود: گروه‌های جهادی توزیع کمک‌های مردمی را براساس افراد شناسایی شده و آسیب دیده واقعی و نیازمندان توزیع کنند.

وی اظهار داشت: گروه‌های جهادی حلقه آخر در توزیع بسته‌های معیشتی بین آسیب دیدگان هستند و تمام توان خود را برای توزیع عادلانه کمک‌های مردمی بکار گیرند.

امام جمعه شهرکرد، با تاکید بر اینکه دغدغه اصلی برای توزیع کمک‌های مومنانه توزیع  بین آسیب‌دیده واقعی و نیازمندان واقعی است، افزود: اولویت نخست توزیع کمکها، افراد آسیب‌دیده از شیوع کرونا باشند.

به گفته وی، افرادی که سرپرست خانوار را به دلیل ویروس کرونا از دست داده‌اند یا شغل و معیشت خود را از دست داده‌اند و یا دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند، در اولویت برای توزیع کمک مومنانه باشند.

وی به توزیع ۱۲۰ تن مرغ بین افراد آسیب‌دیده و نیازمند استان در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال بسته معیشتی تهیه و بین افراد توزیع شد.

امام جمعه شهرکرد، با تاکید بر اینکه گروه‌های جهادی کار شناسایی افراد نیازمند واقعی و آسیب‌دیدگان را برعهده دارند، گفت: در آینده این پایگاه‌ها به مراکز بزرگ احسان و نیکوکاری و خیریه تبدیل خواهند شد.

وی به گروه‌های جهای به عنوان یک ظرفیت عظیم اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت برای کمک‌رسانی و شناسایی افراد استفاده کرد.

نکونام با بیان اینکه باید سامانه جامع در استان برای اجرای طرح مواسات تهیه شود، گفت: با راه‌اندازی این سامانه می‌توان میزان کمک‌هایی که به افراد شده را ارزیابی و از موازی کاری جلوگیری کرد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha