مدیرکل آموزش و پرورش: هزار کلاس درس در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: هزار کلاس درس در قالب طرح هر هفته یک افتتاح تا پایان سال جاری در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز چهارشنبه در آیین بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: طرح هر هفته یک افتتاح به منظور استانداردسازی فضای آموزشی در کرمان به مرحله اجرا در می آید.

وی از آغاز عملیات اجرایی ۲۲ مدرسه در قالب هزار و ۳۴۵ کلاس درس طی ۲ سال اخیر در کرمان خبر داد و ابراز امیدواری کرد، با اجرای طرح آجر به آجر سرانه فضای آموزشی در استان کرمان به سرانه کشور نزدیک شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه آموزش و پرورش رسالت های زیادی بر عهده دارد افزود: این نهاد با تربیت نیروی انسانی کارآمد سر و کار دارد.

وی مهمترین رسالت آموزش و پرورش را اجرایی کردن سند تحول بنیادین عنوان کرد و اظهار داشت: این مهم یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی است که مورد توجه آموزش و پرورش نیز قرار دارد.

وی سند تحول بنیادین را نقشه و چراغ راه آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: تربیت در سند تحول بنیادین به عنوان یک اصل است و این سند معلم را به عنوان مربی معرفی می کند و برای اجرایی کردن آن راهکارها باید به شکل عملیاتی و اجرایی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از طرح آجر به آجر به عنوان یکی از ۲۵ بسته تحولی در دست اجرای آموزش و پرورش نام برد و افزود: در این طرح افراد مختلف با توان مالی متفاوت می توانند در امر مدرسه سازی مشارکت کنند که بسیار ارزشمند است.

وی تعهد خیرین مدرسه ساز را در سال ۹۶ حدود ۲۲ میلیارد عنوان کرد و گفت: این مقدار در سال جاری افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان پیش بینی می شود. 

اسکندری نسب، مبارزه با چاقی دانش آموزان و درمان این مشکل را دیگر بسته تحولی پیش بینی شده در آموزش و پرورش طی سال جاری عنوان کرد و ادامه داد: این طرح در حال پیگیری است و در سال تحصیلی جدید اجرایی می شود.

وی به اجرای بسته آشتی با آموزش به عنوان طرح جذب و آموزش دانش آموزان بازمانده از تحصیل اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۲۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان کرمان شناسایی شدند که بیشتر این افراد از اتباع خارجی بودند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به منعقد شدن سه تفاهم نامه طی چند ماه اخیر در آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: جلب مشارکت های مردمی در دستور کار قرار گرفته و به همان اندازه که مشارکت های مردمی جمع آوری بشود دولت برای احداث مدارس و یا اجرای طرح ها کمک می کند. 

وی با اشاره به تعطیلی مدارس از اسفند سال گذشته به دلیل شیوع کرونا تصریح کرد: با اجرای طرح های مختلف مانند مدرسه شاد، دانش آموزان از تحصیل باز نماندند. 
اسکندری نسب گفت: ۲۸ برنامه آموزشی تلویزونی روزانه برای دانش آموزان پخش می شد که اقدام موفقی بود. 

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰ کمیته به منظور بازگشایی مدارس در اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان طراحی شده است افزود: این کمیته ها در سال گذشته هشت مورد بوده و امسال به دلیل شرایط خاص ۲ کمیته اضافه شده است.

اسکندری نسب بیان کرد: امسال از نظر تامین نیروی انسانی در مدارس مشکل کمتری داریم و قرار است افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ نفر به عنوان نیروی انسانی از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون ورودی وارد آموزش و پرورش شوند.

وی با اشاره به این جمله که "هیچ کلاسی بدون معلم و هیچ دانش آموزی بدون کتاب نیست" به عنوان شعار آموزش و پرورش افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رسالت آموزش و پرورش را سنگین تر کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: امسال توفیق حاصل شده به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید سلیمانی جشنواره فرهنگی هنری سردار دلها به صورت کشوری در کرمان برگزار می شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ایرنا را یکی از تاثیرگذارترین خبرگزاری های کشور دانست و گفت: ایرنا رسانه ای با قدمت زیاد اما با رویکرد نو است.

اسکندری نسب افزود: یکی از رسالت فرهنگی خبرگزاری جمهوری اسلامی توسعه فرهنگ تعلیم و تربیت است و همواره در کنار آموزش و پرورش بوده و هست. 
وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران ایرنا بدون حاشیه کار می کنند تصریح کرد: این رسانه با انتشار اخبار دستگاه تعلیم و تربیت یاریگر این نهاد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha