مردم از فروش غیرضروری سهام عدالت خودداری کنند

خرم‌آباد - ایرنا - نایب رییس کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشور گفت: مردم از فروش غیرضروری سهام عدالت خودداری کنند چرا که در آینده می‌توانند سود بیشتری کسب کنند.

حسین امینی‌خواه روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خرم آباد اظهار داشت: از بین یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سهام‌دار در لرستان ۵۴ درصد افراد روش مستقیم و ۴۶ درصد روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه هر فرد دارای سهام عدالت در ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی سهام‌دار بوده که ارزش سهام در هر 2 روش برابر است ، اضافه کرد: عملکرد شرکت‌های استانی می‌تواند ارزش‌افزوده بیشتری به افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند به همراه داشته باشد.

نایب رییس کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشور گفت: یکی از ایرادات شورای عالی بورس این بود که فروش ۳۰ درصد سهام روش‌مستقیم را بدون داشتن زیرساخت‌های لازم و همچنین آگاه‌سازی مردم انجام دادند.

وی اضافه کرد: تعجیل در فروش سهام از جانب مردم و مسوولان غیرضروری بوده زیرا هدفی که باید مردم حداکثر منافع را ببرند در فروش ۳۰ درصد سهام حاصل نشد و باید سهام‌داران در روش‌های مستقیم و غیرمستقیم خودشان انتخاب کنند در چه تاریخی چه سهامی را بفروشند تا بیشترین نفع را ببرند.

وی بیان کرد: از هفته آینده زیرساخت‌های بانک‌ها برای قبول سهام عدالت به عنوان وثیقه کارت‌های اعتباری آماده می‌شود.

نایب رییس کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشور گفت: طبق تبصره ۲ ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت دارایی‌های در اختیار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید به یک هلدینگ تحویل شود که بابت ۱۳ شرکت غیر بورسی شامل می‌شود.

وی گفت: چرا درآمد و دارایی که مدیریت سهام عدالت لرستان توانسته کسب کند و بیشتر از برخی استان‌های دیگر است باید به هلدینگ دیگر استان‌ها برود، این دارایی نباید به هلدینگی برود که سایر استان‌ها از آن بهره‌مند شوند و در واقع استان لرستان باید از این ظرفیت استفاده کنند.

وی ادامه داد: تعدادی از افراد با توجه به دستور مقام معظم رهبری مشمول دو دهک پایین جامعه بودند تخفیف‌هایی باید برای آن‌ها اعمال می‌شد اما متأسفانه تخفیف ۵۰ درصدی برای آن‌ها در نظر گرفته نشده و در این زمینه نیز نیاز است که نمایندگان مجلس ورود پیدا کنند.

وی بیان کرد: از ایرادات دیگر به سازمان خصوصی‌سازی این است که بابت سودهای پرداختی بابت عملکرد سنوات سال‌های ۸۵ و ۸۶ آمده‌اند از اصل سهام کم کرده‌اند که این ایراد دارد.

وی افزود: تا پایان شهریور شرکت‌های سرمایه‌گذاری در کلیه استان‌ها دارد تابلوی بورس می‌شوند تا بتوانند از مزیت‌ها استفاده کنند.

نایب رییس کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشور گفت: ارزش سهام یک‌میلیون تومانی به بیش از ۳۸ میلیون تومان، سهام ۵۳۲ هزارتومانی به بیش از ۲۰ میلیون تومان و سهام ۴۸۰ هزار تومانی به حدود ۱۸ میلیون تومان رسیده است.

امینی‌خواه ادامه داد: مردم از فروش غیرضروری سهام خود خودداری کرده چراکه در آینده می‌توانند سود بیشتری کسب کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha