رفع بوی نامطبوع تصفیه خانه فاضلاب یاسوج در دستور کار است

یاسوج- ایرنا- معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: رفع بوی بد فاضلاب یاسوج در دستور کار بوده و اقدامات فنی لازم برای رفع آن در تصفیه خانه انجام شده است.

غیضان خواهان فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باید توجه داشت که بخش اعظم بوی نامطبوع ایجاد شده در مناطق غربی شهر یاسوج ناشی از فاضلاب های سطحی است که باید شهرداری و دستگاه های متولی نسبت به ساماندهی آنها اقدام کنند.

وی افزود: بخش بسیاری  از ایرادات فنی تصفیه خانه با راه اندازی اداره تصفیه خانه فاضلاب شهر یاسوج در حال برطرف شدن است.

معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در همین راستا و به منظور بهبود عملکرد  تصفیه، اداره تصفیه خانه فاضلاب یاسوج راه اندازی شده است.

خواهان فر عنوان کرد: هم اینک هفت نفر نیروی اداری و خدماتی در  اداره تصفیه خانه فاضلاب یاسوج مستقر هستند.

وی ابراز داشت: پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب یاسوج تمامی استانداردهای لازم را دارد و کلرزنی خروجی این تصفیه خانه به صورت مداوم و بر اساس ضوابط های فنی در حال انجام است.

معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تبدیل فرایند لاگون هوادهی به لاگون فعال و تصفیه سپتاژ دو پیشنهاد برای بهبود روند کار تصفیه خانه فاضلاب بوده اند که اجرای آن حدود ۱۹۰ میلیارد ریال هزینه در بر دارد.

خواهان فر افزود: حدود ۳۷ درصد مناطق  شهر یاسوج و روستاهای اقماری آن به شبکه فاضلاب وصل نیستند.

وی گفت: مطالعات اتصال مناطق سررود جنوبی به شبکه فاضلاب صورت گرفته اما نیازمند تامین اعتبار برای عملیاتی شدن است.

معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: برای ترغیب نصب انشعاب فاضلاب توسط مشترکین فاقد امتیاز فاضلاب علاوه بر کارهای فرهنگی و تبلیغی باید از ابزار قانونی برای الزام مشترکین به نصب انشعاب فاضلاب نیز بهره برد.

خواهان فر عنوان کرد: مطالعات فاضلاب مسکن مهر نجف آباد یاسوج نیز انجام شده و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده قرار است که جمع آوری و با احداث خط انتقالی به اکبر آباد و سپس توسط یک ایستگاه پمپاز به  خط انتقال اصلی فاضلاب شهر متصل شود.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد حدود ۷۰ درصد آب مصرفی در استان کهگیلویه و بویراحمد به فاضلاب تبدیل می شود و از ۱۶ شهر این استان، پنج شهر دارای شبکه فاضلاب هستند و البته در سایر شهرها نیز پروژه های فاضلاب در حال بررسی و انجام است.

شاخص برخورداری از فاضلاب در شهر های کهگیلویه و بویراحمد ۳۲ درصد و مناطق روستایی یک درصد است.

۲۶۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر یاسوج اجرا شده و افزون بر۷۰ درصد از مناطق شهر یاسوج دارای زیرساخت های جمع آوری شبکه فاضلاب است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha