۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۳
کد خبرنگار: 1448
کد خبر: 83905387
۰ نفر

برچسب‌ها

روستاهای بخش مرکزی شهرستان جویبار ایمن‌تر از همیشه

ساری – ایرنا - بخشدار مرکزی شهرستان جویبار با اشاره به اینکه مناطق روستایی این حوزه همواره مورد تهدید بلاهای طبیعی همچون سیلاب بودند گفت: در دولت تدبیر و امید با لایروبی رودخانه ها و دیگر پروژه‌های عمرانی روستاهای جویبار رنگ امنیت به خود گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا بخشدار مرکزی جویبار روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بخش مرکزی جویبار به دلیل قرارگیری در مجاورت چندین رودخانه همواره مورد تهدید سیلاب قرار داشته است که خسارات جدی مالی و جانی به مردم این منطقه وارد می کرد. 

محمد مدانلو با بیان اینکه دستکاری انسانی و طبیعی روخانه ها و تجاوز به حریم آنها مهم ترین علت طغیان رودخانه های جویبار در فصل پربارش است افزود: در سالهای گذشته به خصوص در فصل بهار و پاییز شاهد خسارات زیادی به ساکنان بخش مرکزی جویبار بوده ایم . 

وی گفت: پس از سیلاب سال ۹۷ و به دستور دولت تدبیر و امید لایروبی رودخانه ها و رفع تصرف انسانی در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گرفته است . 

به گفته بخشدار بخش مرکزی جویبار بعد از سیل اواخر سال ۹۷ و اوایل ۹۸، بیش از ۷۰۰ کیلومتر از انهار و زهکش های بخش مرکزی لایروبی شد که خوشبختانه پس از چندین نوبت بارش های سنگین نشان داد که این طرح اثر بخش بوده است. 

او با بیان اینکه بیش از ۳۰ کیلومتر لایروبی در رودخانه سیاه رود این شهرستان در حال اجرا است، افزود: این رودخانه سیلابی ترین نقطه مرکزی جویبار است که اکنون در امنیت کامل قرار دارد.

مدانلو کم آبی حوزه کشاورزی بخش مرکزی را یکی دیگر از مشکلاتی دانست که با لایروبی انهار و زهکش ها برطرف شد و اکنون کشاورزان این بخش با کمترین مشکل کم آبی مواجه هستند. 

بخشدار مرکزی از احداث پارک بوستان در هشت روستای این بخش خبر داد و گفت : یک پارک بوستان در فضایی به مساحت یکهزار و ۶۰۰ متر مربع و با هزینه‌ایی بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در روستای چهارطاق بن به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

بخشدار مرکزی جویبار همچنین از افتتاح پارک بوستان در چهارطاق بن ، پایش تصویری و طرح هادی در برخی از روستاهای این بخش را از دیگر اتفاقت مثبت در هفته دولت عنوان کرد.

وی یکی از مهم ترین دغدغه های بخش مرکزی شهرستان جویبار را تامین امنیت روستاها عنوان کرد و گفت: طی چهار سال گذشته در ۱۰ روستا این بخش حدود ۷۰ دوربین مداربسته برای امنیت روستاییان نصب شده و پنج روستای دیگر نیز در دستور کار قرار گرفتند.

بخشدار مرکزی جویبار گفت: نصب دوربین های کنترل تردد نه تنها امنیتی روستاهاییان این بخش را افزایش داده، بلکه مانع از دست درازی سارقین به اموال روستاییان شده است. 

مدانلو با بیان اینکه طرح هادی از مهم ترین الویت ها در روستاهای بخش مرکزی است، افزود: در طی ۶ سال گذشته آسفالت ۲۵ کیلومتر از راه روستایی این بخش انجام و طرح هادی در پنج روستا هم در حال پیگیری است .

مدانلو  همچنین ساخت و ساز غیرمجاز در روستاهای بخش مرکزی را یکی دیگر از دغدغه های این حوزه عنوان کرد و گفت: امسال با بازدیدهای به عمل آمده در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز ۱۵ پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

 بخش مرکزی جویبار دارای ۴۱ روستا با ۲۲ هزار نفر جمعیت است که ۳۷ دهیاری در بخش مرکزی شهرستان جویبار در حال فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha