۶۵۴۴ پایه برق برای مقاوم سازی شبکه توزیع در هرمزگان تعویض شد

بندرعباس- ایرنا- معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: برای مقاوم سازی شبکه توزیع ۶ هزار و ۵۴۴ پایه برق در استان تعویض شد که نقش بسزایی در افزایش مقاومت شبکه در برابر فرسایش داشت.

حمید ساعدپناه عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از تأسیسات برقی استان افزود: همچنین برای افزایش پایداری شبکه برق در تابستان امسال، ۴۳۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف در سال گذشته اصلاح و به کابل خودنگهدار تبدیل شد.
وی بیان داشت: فرسودگی سریع شبکه و تاسیسات برق رسانی باعث شد سال گذشته ۱۶۵ کیلومتر هادی شبکه فشار متوسط تعویض شود. 
معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهارداشت: همچنین برای جلوگیری از نوسان برق ۲۰۰ دستگاه ترانسفورماتور افزایش قدرت داده شده و ۳۰ دستگاه ترانسفورماتور هم برای رفع نوسان نصب شد.

شست وشوی مستمر سرویس شبکه‌های برق در هرمزگان
معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: برای جلوگیری از نشستن ذرات معلق بر روی مقره ها و خوردگی شبکه، شست وشو و سرویس شبکه‌ها و تاسیسات در استان به صورت مستمر انجام می‌شود. 
ساعدپناه ادامه داد: حدود ۷۰ درصد شبکه توزیع برق ؟هرمزگان در نوار ساحلی و حاشیه دریا قرار دارد که از شرایط نامساعد اقلیمی منطقه تاثیر می‌پذیرد. 
وی ادامه داد: عملیات شست وشوی شبکه‌ها هرساله از اردیبهشت ماه آغاز  و تا آبان ادامه دارد که در مناطق ساحلی برخی شبکه ها حتی ۲ مرتبه در ماه شسته می‌شوند. 
این مقام مسوول گفت: اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های توزیع طبق برنامه عملیاتی تدوین شده و مطابق با اعتبارات شرکت از مهرماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.
 ساعدپناه اظهارداشت: در بهره برداری از شبکه‌ها و تاسیسات، پست‌ها به صورت مداوم سرویس شده و شبکه نیز با استفاده از دوربین‌های ترموویژن پایش و نقاط سست شبکه شناسایی و بدون اعمال خاموشی به روش خط گرم اصلاح می‌شود.
وی همچنین گفت: از ابتدای امسال در مناطق کوهستانی حاجی آباد، رودان، بشاگرد و جاسک شاهد بارش‌های شدید همراه با طوفان و رعد و برق بودیم که منجر به خسارت دیدن شبکه و قطعی برق بود اما با پیش بینی وقوع بارش‌ها در این مناطق و آمادگی نیروهای عملیاتی، خسارت‌های وارده در سریع‌ترین زمان برطرف و شبکه به حالت پایدار بازگشت.
شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان ۷۱۲ هزار مشترک دارد که ۱۳ هزارو ۶۸۳ مشترک دارای کنتور هوشمند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha