ارائه ۳۰ مستند تجربه فناوری در نمایشگاه اینوتکس

تهران- ایرنا- ۳۰ مستند در بخش تجربه فناوری نمایشگاه مجازی اینوتکس امسال ارائه شده است

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار دانشگاه وآموزش ایرنا، بخش تجربه فناوری یکی از بخش های نمایشگاه اینوتکس است و امسال که این نمایشگاه برای نخستین بار به صورت مجازی برگزار شده و بازدیدکنندگان نمی توانند فناوری ها را لمس کرده و به کار گیرند ، سعی شده تا مستندهای این فناوری ها هرچه بیشتر ارائه شود.

نمایشگاه  نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۰ درفضای مجازی سه بعدی امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری آغاز شده و تا ۲۵ مرداد ماه ادامه دارد.

سجاد عباسی دبیر نهمین دوره نمایشگاه اینوتکس در آیین افتتاحیه این نمایشگاه مجازی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا  که منجر به تعطیلی بسیاری از فعالیت های مهم از جمله بازی های المپیک ۲۰۲۰ و نمایشگاه وب و موبایل شد ما را بر آن داشت که  راه جدیدی برای برپایی نمایشگاه پیدا کنیم و هر آنچه در یک نمایشگاه  حضوری داریم در نمایشگاه مجازی در دسترس مخاطب قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد یک اکوسیستم پایدار و موفق و مهمتر از همه ایجاد تفکر کارآفرینی در ذهن جوانان منطقه است بیان کرد: ۱۲ جزو مختلف در اکوسیستم کارآفرینی ایران دیده شده است، نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۰، پارک های علم و فناوری، منتورها و کارآفرینان که از اجزا این اکوسیستم هستند را زیر یک سقف قرار می دهد.

برگزاری ۱۲ رویداد درنمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰

عباسی گفت:  امسال ۱۲ رویداد مختلف را در کنار نمایشگاه داریم، استیج اینوتکس  یکی از بخش است با این تفاوت که امسال در این بخش از سخنرانان بین المللی به صورت مجازی استفاده می شود، انتقال محتوا از طریق سخنرانی، پنل، مناظره، حتی با کمک هنر از طریق ارای تئاتر شورایی صورت خواهد گرفت.

دبیر اینوتکس نهم گفت: کافه سرمایه که محل ارتباط  استارتاپ ها با سرمایه گذاران است یکی از بخش های شلوغ  نمایشگاه هر سال است که امسال نیز برپاشده، در این بخش ۳۵۰ جلسه برنامه ریزی شده که در اولین روز از برگزاری این نمایشگاه  ۵۰ جلسه در حال برگزاری است.

وی یادآور شد: پاویون منتور یکی دیگر از بخش های نمایشگاه اینوتکس است که برای این دوره  ۳۰۰ ظرفیت مشاوره دیده شده است که تا الان ۶۰ مورد آن رزرو شده است.

وی با بیان اینکه اینوتکس پیچ از بخش های رقابتی استارتاپی است گفت: از آذرماه سال گذشته این رقابت ها در ۶ استان شروع شده و در روز چهارم این دوره از نمایشگاه  فینال اینوتکس پیچ انجام خواهد شد.

عباسی افزود: اینوتکس کوآپ یکی از بخش هایی است که استارتاپ ها با شرکت های بزرگ  ارتباط خواهند داشت، ۶ جلسه تا کنون برای این بخش در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: یکی از بخش های شلوغ نمایشگاه اینو جوان است کارگاه تفکر خلاق در کنار بازی و ارایه محتوا به شیوه انیمیشن از جمله برنامه های این بخش است.

او راه اندازی شبکه سازی اپلیکیشن اینوتکس را از بخش های جدید در این دوره نمایشگاه برشمرد و گفت: در این بخش افراد بر اساس علاقه می توانند با کاربران سخن بگویند و بر اساس هوش مصنوعی اپلیکیشن  با غرفه داران گفت و گو و بازدید کنند.

دبیر نهمین نمایشگاه اینوتکس یادآور شد: نمایشگاه امسال با همکاری  ۲۰۰ نفر از بخش خصوصی برپا شده  و دبیرخانه نمایشگاه فقط همکاری بین بخش خصوصی را هماهنگ کرده است، رویداد اینوتکس جز برنامه های کلان پارک فناری پردیس در زیست بوم فناوری کشور برنامه ریزی شده است.


 

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha