۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83905344
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر اقتصاد لبنان: تا چهار ماه دیگر ذخیره گندم داریم

تهران - ایرنا - وزیر اقتصاد در دولت پیشبرد امور لبنان بر خلاف اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه این کشور با بحران کمبود شدید گندم و قحطی روبه رو است به مردم کشورش اطمینان داد که ذخایر گندم موجود در کشور برای تامین نیازهای بازار محلی تا چهار ماه آینده کافی است.

" رائول نعمه " امروز چهارشنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:  میزان ذخیره آرد آسیاب شده در لبنان ۳۲ هزار تُن است که تا دو هفته آینده ۱۱۰ هزار تُن دیگر خواهد رسید. 

وی میزان مصرف ماهانه آرد در لبنان را ۳۵ هزار تُن اعلام کرد و افزود: به این ترتیب ذخیره گندم در بازار محلی برای چهار ماه کافی است. 

وزیر اقتصاد در دولت پیشبرد امور لبنان  اظهار داشت: خوشبختانه برنامه جهانی غذا ۱۷ هزار تُن آرد را تأمین خواهد کرد که در مناطق آسیب دیده توزیع می‌شود بنابر این هیچ بحران ذخیره یا بحران نان وجود ندارد. 

انفجار در بندر بیروت که در ۴ آگوست به وقوع پیوست، سیلوهای گندم و حبوبات به ظرفیت ۱۲۰ هزار تن را که از آن‌ها برای حفظ ذخایر استراتژیک گندم به مدت سه ماه در لبنان استفاده می‌شد، از بین برد.  

در این انفجار ۱۷۱ کشته، بیش از ۶ هزار زخمی و ده‌ها نفر مفقود شدند و همچنین خسارت شدید مادی که حدود  ۱۵ میلیارد دلار برآورد شده است را به لبنان تحمیل کرد.  
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha