توسعه رشته سه‌گانه در گرو همکاری سازمان‌های بزرگ است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون سه‌گانه که به تازگی به «ترای‌اتلون» تغییر نام داده است گفت: راه‌اندازی این رشته نیازمند درگیر کردن سازمان‌های بزرگ ملی است که امکان جذب مخاطبان بیشتری را دارند.

«مهدی گودرزی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص تغییر نام فدراسیون ورزش سه گانه به ترای‌اتلون اظهار داشت: در ساختار ورزش جهان اسم خاص قرار نیست بازگردانده شود مگر اینکه آن رشته یا ورزش قدمتی در تاریخ آن کشور داشته باشد. به عنوان نمونه کشتی یا قایقرانی که از ادبیات فارسی مملو بوده اما فوتبال، هندبال و بستکبال در ایران وجود نداشته و با همین اسم خاص از آنان استفاده می‌کنیم. درخصوص ورزش سه‌گانه هم همین گونه است و نباید برای ترای‌اتلون واژه‌ای جایگزین شود.

وی افزود: متاسفانه واژه جایگزین ترای‌اتلون فقط در ایران به عنوان سه‌گانه می‌چرخید و این کلمه اسم عام است و رسالت اصلی ترویج و تبلیغ را جلو نمی‌برد. به همین دلیل در مجمع سال گذشته رای دادند تا نام فدراسیون به ترای‌اتلون بازگردانده و فرآیند لوگو متناسب با این اسم طراحی شود.   

رییس فدراسیون ترای‌اتلون عنوان کرد: رشته ترای‌اتلون از سال ۲۰۱۶ وارد بازی‌های پارالمپیک شده بود به همین دلیل با رایزنی‌های صورت گرفته با رییس کمیته پارالمپیک اکنون نهمین فدراسیونی هستیم که به عنوان عضوی از کمیته پارالمپیک ایران شناخته شدیم.  

وی یادآور شد: همچنین در شهریور ماه امسال مجمع سالیانه فدارسیون برگزار می‌شود که بر این اساس ۲ آیین نامه استعدادیابی و مسابقات را تدوین کردیم تا توسط هیات‌ها و متولیان ورزش در سازمان‌های دیگر انجام و اطلاعات به اشتراک گذاشته شود. همچنین در بحث تولید محتوا به مسایل دانشی و محتوایی در بیشتر سازمان‌ها پرداخته نشده است و به همین دلیل در حوزه مربیگری، داوری و استعدادیابی کتابی را در دست چاپ داریم.

گودرزی اضافه کرد: راه‌اندازی ورزش ترای‌اتلون نیازمند درگیر کردن سازمان‌های بزرگ ملی است که امکان جذب مخاطبان بیشتری را دارند. به همین دلیل با پیام نور به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه ایران تفاهم نامه‌ای برای توسعه ورزش در بین دانشجویان، کارمندان و اساتید منعقد کردیم تا از ظرفیت‌های دانش‌های الکترونیکی به نحو احسنت استفاده کنند. همچنین با سازمان سما تفاهم نامه‌ای امضا شد تا برای ۲۰۰ معلم کارگاه‌های آموزشی برگزار کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =