معاون رییس جمهوری از تصفیه خانه فاضلاب ساری بازدید کرد

ساری-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سفر ۲ روزه خود به مازندران در نخستین ایستگاه از مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب نیمه‌کاره شهر ساری بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طرح تصفیه خانه فاضلاب مدول دوم شهر ساری که از سال ۹۳ عملیات اجرایی آن شروع شد، با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست و با بهره برداری از این پروژه حدود ۲۵ درصد از شهروندان ساری از تصفیه فاضلاب شهری برخوردار می شوند.
مدیرعامل شرکت آبفای مازندران گفت : مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ساری حدود ۲۴ هزار متر مکعب ظرفیت دارد که تاکنون برای آن بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
مجید عبداللهی در حاشیه بازدید معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از این پروژه به خبرنگار ایرنا افزود : برای تکمیل این پروژه با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی اضافه کرد: مدول اول این پروژه در سال ۹۳ به بهره برداری رسید و حدود ۱۰۵ هزار نفر از جمعیت شهرستان ساری از تصفه خانه فاضلاب بهره مند شدند و با بهره برداری از مدول دوم در صورت تامین اعتبار حدود ۱۰۵ هزار  نفر از جمعیت مرکز مازندران از آن بهره مند می شوند.
به گفته وی در مجموع با افتتاح این پروژه حدود نیمی از شهروندان شهرستان ساری به تصفیه خانه فاضلاب متصل می شوند.
براساس آمار میزان برخورداری مازندران از تصفیه خانه فاضلاب حدود ۲۰ درصد است که نسبت به میانگین کشوری حدود ۳۰ درصد کمتر است.

 دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی عصر امروز به منظور افتتاح و بازدید از چند پروژه عمرانی و زیرساختی سفر ۲ روزه خود را به مازندران آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha