ترویج و تقویت ورزش همگانی برای مقابله با کرونا در مراغه

مراغه - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان مراغه از آغاز و اجرای پویش سراسری «آماده باش» از سوی این اداره خبر داد و گفت: این پویش با هدف توسعه، ترویج و تقویت ورزش همگانی برای مقابله با بیماری کرونا در شهرستان اجرا می‌شود.

مهدی نوایی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی اجرای این پویش اظهار داشت: این پویش از سوی فدراسیون ورزش های همگانی طرح ریزی شده و در شهرستان مراغه سعی بر اجرای آن در تمامی رشته های ورزشی است.
ی افزود: در این پویش محور و برنامه های پویش و چالش های ورزش همگانی، مسابقات مجازی، جشنواره ها و انتشار کلیپ های آموزشی و ورزشی بصورت نوآورانه و خلاقانه در نظر گرفته شده است.
وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تمامی سازمان های مردم نهاد و جامعه ورزشی شهرستان در حوزه های مختلف پای کار و در حال خدمت رسانی بوده و هستند.
رییس اداره ورزش و جوانان مراغه با اشاره به اینکه در روزهای کرونایی ورزش در مراغه تعطیل نبود، گفت: در طول این مدت ورزشکاران مراغه ای در محیط خانه به تمرینات ادامه داده و با شرکت در برخی مسابقات برخط کشوری و استانی افتخاراتی برای شهرستان کسب کردند.
نوایی گفت: در همین راستا باشگاه عبدی مراغه به همراه هیات انجمن های ورزشی فعالیت های خوبی را داشته و به خوبی توانسته از ظرفیت فضای مجازی استفاده کند.
وی به ظرفیت باشگاه عبدی مراغه برای اجرای این پویش اشاره کرد و گفت: این باشگاه یکی از برندهای ورزشی استان و شهرستان بوده و به دلیل علمی و آکادمیک بودن می توان از ظرفیت آن برای اجرای هر چه بهتر این پویش استفاده کرد.
وی گفت: بیماری کرونا سبک زندگی جدیدی را ایجاد کرده و می توان با اجرای دقیق و با برنامه این پویش نشاط و شادابی را در بین خانواده ها گسترش داد.
نوایی ادامه داد: در اجرای این برنامه ضروریست مسایل فرهنگی و مبانی انقلابی و ارزشی را وارد کنیم.
وی گفت: استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه و فضای مجازی در اجرای این پویش بسیار مهم و مورد تاکید است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین آگاهی بخشی در مورد دستورالعمل های مربوط به ماه محرم و استفاده از فرهنگ عاشورایی در برنامه های اجرایی این پویش می تواند بسیار موثر واقع شود.
به گزارش ایرنا، هشت هزار و ۹۷۰ ورزشکار سازمان یافته در قالب ۴۲ هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha