۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۸
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83905314
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

لغو عضویت هوادار باشگاه کلن بابت اعتراض به طرح مسجد روی لباس تیم

تهران- ایرنا- باشگاه کلن آلمان با انتقاد شدید از یکی از هواداران خود که با تماس با این باشگاه نسبت به وجود تصویر مسجد در طراحی لباس‌های جدید تیم آلمانی اعتراض کرده بود، عضویت وی را در کانون هواداری این باشگاه لغو کرد.

به گزارش ایرنا، پس از آنکه باشگاه کلن از طراحی لباس‌های جدید خود در فضای مجازی رونمایی کرد، ضمن تماس با باشگاه، در توییتی نوشت: امروز متوجه شدم که اف‌سی کلن با پیراهن‌هایی به مصاف حریفان می‌رود که روی آن تصویر مسجد وجود دارد.

در ادامه این توییت آمده است: بنابراین حالا به طور علنی خروج خود را از این سازمان مذهبی اعلام می‌کنم. فکر می‌کردم فصل آینده با پیراهن صورتی بازی خواهیم کرد.

باشگاه آلمانی در واکنش به این موضوع با انتشار تصویری از پیراهن فصل آینده خود با رنگ صورتی و تصویر مسجد، نوشت: از سوی یکی از اعضا اطلاعیه‌ای دریافت کردیم که وی قصد دارد عضویت خود را به دلیل وجود تصویر مسجد در طراحی جدید لباس‌های تیم، لغو کند. در پاسخ به این موضوع باید بگوییم: «خداحافظ و ممنون بابت ایده!»

آلمان دومین کشور اروپایی با بیشترین جمعیت مسلمان بوده به طوری که حدود ۴.۷ میلیون نفر از جمعیت مسلمان این کشور در مرزهای آلمان سکونت داشته و حدود سه میلیون تن از آنان تبار ترکیه‌ای دارند.

برآوردهای اخیر حاکی از آن است که حدود ۱۱درصد از جمعیت کلن مسلمان بوده و این شهر بزرگترین مساجد آلمان و یکی از بزرگ‌ترین مساجد اروپا را در دل خود جای داده است؛ مسجدی که در سال ۲۰۱۸ توسط «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه افتتاح شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha