امام جمعه بجنورد: عزاداران حسینی با رعایت موازین بهداشتی دشمن را ناکام بگذارند

بجنورد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: عزاداران و هیات‌های حسینی باید با رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، راه را بر سوء استفاده دشمنان نظام و انقلاب از این فضای معنوی ببندند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی روز چهارشنبه در نشست ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی استان اظهار داشت: صف تندروهایی که در برگزاری مراسم مذهبی کارهای خلاف شرع انجام می دهند و به دستورالعمل های بهداشتی بی توجهند، از امت اسلامی جدا است به گونه ای که نیروهای انتظامی و امنیتی باید با اقدامات سلبی خود مانع سوء استفاده آنها از مراسم و آیین های مذهبی شوند.

وی با بیان اینکه برگزاری مجالس عزاداری و سوگواری حضرت امام حسین (ع) در چهارچوب دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود، تصریح کرد: محرم در فرهنگ شیعه ارزشی کلیدی و محوری دارد زیرا جامعه اسلامی ایران دفاع مقدس خود را از این ماه فراگرفته است.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه فلسفه وجودی جبهه مقاومت ریشه در ماه محرم و عاشورا دارد، خاطرنشان کرد: این ماه فرصتی است تا هم عظمت عشق به سالار شهیدان را به تصویر بکشیم و هم در جهان به عنوان الگویی در حوزه سلامت شناخته شویم.

وی با تاکید بر اینکه نظارت های بهداشتی در عزاداری ها باید دقیق باشد، یادآور شد: امروزه وظیفه اصحاب رسانه و صداو سیما سنگین است به گونه ای که باید به صورت مداوم با تولید برنامه های متفاوت، مردم را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و خطر همه گیری ویروس کرونا آگاه کنند.

در خراسان شمالی هزار و ۴۰۰ هیات مذهبی شناسایی شده که از این تعداد نام ۸۰۰ هیات در سامانه طوبی به ثبت رسیده است.

استان خراسان شمالی از چهارم مردادماه دچار وضعیت قرمز کرونایی شده که این شرایط تاکنون پایدار بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha