پروژه موساد برای تخریب فضای وحدت در پاکستان فاش شد

اسلام‌آباد - ایرنا - طرح شیطانی قدرت‌های استکباری از جمله رژیم صهیونیستی برای برافروختن آتش تفرقه میان فرق اسلامی در پاکستان موضوعی است که همواره رهبران مذهبی این کشور نسبت به آن هشدار داده‌اند و این بار وزیر امور مذهبی پاکستان از دسیسه عاملان سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) برای برانگیختن احساسات مسلمانان و ایجاد فتنه و تخریب فضای وحدت در پاکستان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، رسانه‌های پاکستان به ویژه منابع خبری نزدیک به احزاب مذهبی و گروه‌های اسلامی این کشور چند ماه است که بروز برخی اختلافات ساختگی به نام مقدسات اسلامی و یا توهین به شخصیت‌های مورد احترام مسلمانان در پاکستان را مطرح می‌کنند.

تدوین لایحه‌ای موسوم به «حفاظت از بنیاد اسلام» در پاگستان نیز موضوعی جنجال‌برانگیز تبدیل شده و فرصتی را برای آن دسته از عناصر به اصطلاح مذهبی و گروه افراطی فراهم کرد که در گذشته به طور مستقیم یا غیرمستقیم در هرج و مرج میان جوامع اسلامی و حتی ریخته شدن خون بی‌گناهان در این کشور دخالت داشته‌اند.

بسیاری از احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان از جمله حزب «مجلس وحدت مسلمین» وابسته به شیعیان این کشور اعلام کردند که تصویب هرگونه لایحه با هدف دفاع و حفاظت از ارزش‌های اسلامی همواره در اولویت خواهد بود و هرگز مانعی در این مسیر ایجاد نخواهد شد، اما استفاده ابزاری برخی از افراطیون به اصطلاح مذهبی از این لایحه برای تحت‌الشعاع قرار دادن شخصیت‌های مورد احترام سایر فرق اسلامی، هرگز قابل قبول نبوده و مسئولان کشور باید مانع تلاش‌های عمدی توسط برخی از عناصر داخلی و خارجی علیه وحدت اسلامی در پاکستان شوند.

وزیر امور مذهبی پاکستان نیز به تازگی در جمع شخصیت‌های برجسته مذهبی، اندیشمندان دینی و روحانیون شیعه و اهل تسنن این کشور بر اصل برادری و انسجام میان فرق اسلامی در پاکستان تاکید و نسبت به برخی تلاش‌ها برای آسیب‌پذیر جلوه دادن فضای همدلی میان مسلمانان در این کشور هشدار داد.

وزارت امور مذهبی پاکستان امروز (چهارشنبه) نیز با انتشار بیانیه به نقل از سخنان «پیر نور الحق قادری» در جمع اندیشمندان دینی و رهبران مذهبی این کشور، از دسیسه عاملان سرویس جاسوسی «موساد» متعلق به رژیم صهیونیستی برای تخریب فضای وحدت میان مسلمانان در پاکستان خبر داد.

وی طی سخنرانی در همایش «تعامل میان فرقه‌ها» در اسلام آباد گفت: به تازگی در شبکه‌های اجتماعی طرح اهانت به مقدسات اسلامی به راه انداخته شده و تلاش می‌شود تا به وحدت میان پیروان فرق اسلامی در این کشور لطمه وارد شود.

وزیر امور مذهبی پاکستان عوامل وابسته به رژیم صهیونیستی به ویژه موساد را به تلاش برای هرج و مرج در پاکستان و برافروختن آتش تفرقه میان مسلمانان مقصر دانست و افزود: عاملان موساد مطالب فرقه‌ای، توهین‌آمیز و تحریک‌کننده در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و هدف اصلی ضربه زدن به فضای وحدت در پاکستان است.

وی افزود: عاملان موساد که تسلط خوبی به زبان عربی دارند، این روزها اقدام به نشر مطالب توهین‌آمیز در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و منتطرند تا پیروان فرق اسلامی با یکدیگر در پاکستان درگیر شوند.

قادری تاکید کرد: توطئه برای تفرقه‌افکنی در جامعه پاکستان با شکست مواجه خواهد شد و برای جلوگیری از اختلافات فرقه‌ای رهبران و علمای این کشور از جمله کمیته علمای ایالت پنجاب، شورای همبستگی ملی و کمیته هماهنگی ادیان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha