ظرفیت های فرهنگی کشور در بستر فضای مجازی معرفی می شود

کرج- ایرنا - مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به توانمندی های کشور در بخش های مختلف گفت : ۸۰ نمایندگی این سازمان در خارج از کشور در قالب نشست ها و فضای مجازی به معرفی این ظرفیت ها مشغول هستند.

محمدعلی کیانی روز چهارشنبه در حاشیه امضای تفاهمنامه استان البرز و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص مشارکت این استان درهفته های خارج از کشور، افزود: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تنها سازمان متولی فعالیت های فرهنگی خارج از کشور است و  در تمام سطوح فرهنگی ، هنری ، ‌گردشگری ،‌ صنایع دستی و غیره فعالیت دارد.

وی بیان داشت : اکنون ۸۰ نمایندگی این سازمان در ۶۵ کشور جهان فرصتی برای معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی ایران  کشور فراهم آورده  و دراین زمینه  با معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تفاهم نامه همکاری سال گذشته امضا کرده ایم تا تمام اقلام فرهنگی ، کتب و غیره را به خارج از کشور ارسال می کنیم.

کیانی گفت:  نمایندگان سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی  در خارج از کشور به صورت نمایشگاهی یا در قالب  نشست های تخصصی دستاوردهای فرهنگی کشور را معرفی می کنند.

مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان  فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود:  با توجه به شیوع جهانی کرونا اکنون برای معرفی ظرفیت ها و دستاوردهای فرهنگی و هنری کشور از طریق فضای مجازی فعالیت داریم و نمایشگاه های فضای مجازی سه بعدی  ظرفیت های داخلی را  در دید مردم و مسوولان کشورهای هدف قرار می دهند.

تفاهمنامه حضور البرز در هفته های خارج از کشور بین فریدون محمدی مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی البرز و محمدعلی کیانی مدیرکل  همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی امضاء شد.

بر این اساس ، البرز به عنوان اولین استان در نمایشگاه های فرهنگی خارج از کشور شرکت می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha