بادامچیان دفتر یادبود جان‌باختگان انفجار بیروت را امضا کرد

تهران - ایرنا - دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با حضور در سفارت لبنان دفتر یادبود جانباختگان حادثه انفجار در بندر بیروت را امضا و برای جان‌باختگان این حادثه طلب غفران الهی کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان با حضور در سفارت لبنان ضمن امضای دفتر یادبود جان باختگان حادثه تلخ انفجار در بندر بیروت با سفیر این کشور دیدار و پیام تسلیت و همدلی حزب موتلفه اسلامی را به دولت، ملت و حزب الله لبنان، ابلاغ کرد.

بادامچیان در این دیدار ضمن تسلیت و همدری با ملت لبنان، اظهار داشت: مطمئن هستیم که با یاری دولت، ملت و همه بزرگان لبنان از جمله سید حسن نصرالله و همچنین همه دوستداران لبنان این حادثه منجر به ترمیم و جبران می‌شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: پیشنهاد ما به دولت لبنان این است که با تشکیل یک کمیته مردمی که متشکل از مردم، دولت و روحانیت مذاهب مختلف است برای بازسازی گسترده فعالیت کنند، ما نمونه این مهم را در کشورخودمان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی داشتیم که تجربه بسیار موفقی هم بود.

بادامچیان، ابراز امیداواری کرد که کشورهای دوست و برادر ایران و لبنان هرچه زودتر جشن نوسازی و بازسازی بیروت را بگیرند.

وی در پایان این دیدار دفتر یادبود جانباختگان حادثه انفجار در بندر بیروت را امضا کرد و برای جانباختگان این حادثه طلب غفران الهی کرد.

به دنبال وقوع دو انفجار سه شنبه گذشته در انبارهای حاوی دو هزار و  ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت تاکنون ۲۰۰ نفر کشته و بیش از ۶ هزار نفر دیگر نیز زخمی شدند. در واکنش به این انفجارها صحنه سیاسی لبنان با تغییر و تحولات گسترده‌ای مواجه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha