بررسی عمیق دلایل انقلاب در تلویزیون ضروری است

تهران- ایرنا- مدیر شبکه دو صدا و سیما با اشاره به محورهای اصلی بیانیه گام دو انقلاب از جمله بیان عظمت طی شده تا انقلاب، گفت: متاسفانه طی همه این سال‌ها به شکل عمیق در مورد آن چه که منجر به انقلاب اسلامی شد، به صورت عمیق بحث و تحلیل نشده است.

عوامل برنامه گام دو در جلسه ای با حضور مدیر این شبکه و شهاب بابایی جنابی قائم مقام مرکز مطالعات راهبردی مجمع تشخیص نظام به ارائه گزارشی از وضعیت فعلی برنامه گام دو و افق پیش روی این برنامه پرداختند.

در این جلسه محمدرضا جعفری جلوه ضمن اشاره به محورهای اصلی بیانیه گام دو انقلاب از جمله بیان عظمت طی شده تا انقلاب، عظمت حضور جوان‌ها مقاطع مختلف انقلاب و عظمت افق پیش رو، گفت: متاسفانه طی همه این سال ها به شکل عمیق در مورد آن چه که منجر به انقلاب اسلامی شد، به صورت عمیق بحث و تحلیل نشده است و همیشه به رویدادهای این عرصه پرداخته شده است.

وی افزود: این در حالی است که انقلاب اسلامی از سال‌های دهه چهل آغاز شد از آن زمان که امام (ره) از توطئه  آمریکا در مورد ایران آگاه شدند و مردم را آگاه کردند مردم در برابر برنامه اصلاحات فرهنگی اقتصادی شاه (انقلاب سفید) ایستادند. که منجر به قیام سال ۴۲ شد و از آن پس این روند ادامه داشت.

مدیر شبکه دو ادامه داد: تا سال ۵۷ و از آن پس نیز به شکل دیگری انقلاب در دامن نسلی دیگر و به شکل دیگر مسیر خود را ادامه داد این ها همه نیاز به بررسی و تبین عمیق و تعریف افق پیش رو بر اساس آن چه در بیانیه وزین گام دو آمده است دارد که باید در قسمت های پیش رو به آنها توجه شد.

در ادامه محمد یعقوبی تهیه کننده برنامه گام دو گفت: وقتی ما برنامه را شروع کردیم هنوز هیچ یک از نهادهای متولی اقدام عملیاتی در زمینه این بیانیه انجام نداده بودند اما امروز داده‌های تولید شده در این برنامه که بر پایه ی مباحث کارشناسی و از ابعاد مختلف تولید شده، می تواند مورد استفاده همه قرار گیرد.

وی همچنین پیشنهاد تبدیل این داده ها به یک کتاب را ارائه کرد. 

سپس حبیب میدانچی سرپرست گروه اجتماعی شبکه دو به جریان ساز بودن برنامه گام دو اشاره کرد و گفت: استخراج کلید واژه‌های به کار رفته در متن بیانیه و محورهای اصلی و تبیین و تعریف آن برای همه مردم در این برنامه در آشنایی نجبگان و عام مردم با مفاد بیانیه بسیار موثر بوده است. 

شهاب بابایی قائم مقام مرکز تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نیز ضمن تقدیر از برنامه گام دو و شبکه دو که بستر تولید این برنامه را فراهم کرده گفت تجربه خیلی خوبی از پرداختن به مسایل کلان نظام از دید کارشناس در این برنامه شکل گرفت که امیدواریم تجربه خوبی برای تولید برنامه های دیگری در این زمینه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =