مستندساز شیرازی: صدور مجوز تصویربرداری برای فیلمسازان جوان تسهیل شود

شیراز- ایرنا- مستندساز شیرازی عنوان کرد: همراهی و تساهل سازمان‌ها و نهادها برای صدور مجوز تصویربرداری راهگشای فیلمسازان جوان و گره‌گشای مشکلات آنان است.

علیرضا میرزایی کارگردان مستند مورچه‌ها که به تازگی موفق به دریافت تندیس بهترین مستند کوتاه از جشنواره مجازی فیلم پاک‌کن با موضوع محیط‌زیست شده است، چهارشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا ابراز داشت: فیلم کوتاه مورچه‌ها روایتگر افرادی از جامعه است که همچون مورچه‌ها نقش بسزایی در احیای طبیعت و به‌ویژه در بازیافت ضایعات دارند.

وی عنوان کرد: گروه‌های مختلفی در کلانشهر شیراز با بودجه‌های نسبتا کلان و عوامل متعددی که در اختیار دارند، فیلم‌هایی می‌سازند که کیفیت اندکی دارند و حتی موفق به حضور در جشنواره‌های استانی نمی‌شوند.

این کارگردان افزود: با ساخت مستند مورچه‌ها با با نازل‌ترین تجهیزات و بودجه‌ای ناچیز ثابت کردیم که گرچه اینها برای ساخت فیلم لازم و ضروری است؛ اما شرط کافی نیست و همیشه کارساز نخواهد بود.

میرزایی درباره پروژه‌های آینده فیلمسازی‌ اظهار کرد: مستندی که در دست تهیه داریم با موضوع حمایت از تولید ملی است؛ اما متاسفانه تا کنون موفق به جذب سرمایه گذار نشده‌ایم گرچه بر آنیم با قدرت بیشتر به راه خود ادامه دهیم.

به گفته میرزایی مستند مورچه‌ها با حمایت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس ساخته شده است و دست‌اندر کاران آن عبارت‌اند از: تصویربرداران محمد ناصری‌راد، محسن فلاح زاده؛  تدوین و صدا گذاری محمد ناصری‌راد؛ موسیقی متن محسن فلاح زاده، محمد حسین فلاح زاده و  طراحی پوستر سولماز کریمی.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha