فرماندار تنکابن: مقابله با کرونا اولویت کاری مدیران دستگاه‌ها باشد

نوشهر – ایرنا – فرماندار ویژه تنکابن با بیان اینکه مقابله با کرونا گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی علاوه بر بسیج امکانات و اقدامات پیشگیرانه ، مقابله با ویروس کرونا را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید امیر حسینی جو روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان تنکابن افزود : با وجود کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان اما همچنان نگرانی‌ها پابرجا بوده و نباید حساسیت ها نسبت به این موضوع کاهش یابد.

وی مصوبات ستاد کرونا را لازم‌الاجرا دانست و اظهار داشت: با مدیر دستگاهی که مقابله با کرونا در اولویت برنامه هایش نباشد برخورد خواهد شد.

حسینی جو تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان شهید رجایی را ۵۵ نفر اعلام کرد و افزود : متاسفانه ظرفیت بخش آی سی یو با ۱۶ تخت تکمیل است و همین مسئله نگرانی‌هایی را ایجاد کرده که باید برطرف شود.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۸ بیمار کرونایی بهبود یافته اند و متاسفانه یک نفر نیز جان خود را از دست داده است.

به گفته مقام عالی دولت در تنکابن ، کادر درمانی و پرستاری به شدت تحت فشار هستند و باید مردم و مسئولان پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند تا روند کاهشی تعداد مبتلایان ادامه داشته باشد.

وی به برگزاری عزاداری های حسینی در ایام محرم اشاره کرد و افزود : امسال عزاداری اباعبدالله(ع) با شیوه ای متفاوت برگزار خواهد شد تا سلامت عزاداران به خطر نیافتد.

فرماندار ویژه تنکابن گفت : در طول تاریخ دشمنان تلاش زیادی کردند تا عزاداری امام حسین (ع) برگزار نشود اما ملت ولایی ایران در سخت ترین شرایط محرم را تعطیل نکردند و امسال نیز با توجه به شرایط سخت کرونایی با رعایت پروتکل ها برگزار خواهند شد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا امسال دسته‌روی‌ها برگزار نخواهد شد افزود: عزاداری ها در مسجد یا مدرسه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

حسینی‌جو با بیان اینکه باید از ظرفیت خانه بهداشت ، شوراها ، بسیج و هئیت امناها استفاده شود ، اظهار داشت: در محرم امسال اماکن تجمع عمومی نداریم و هئیت های عزاداری در مکانی مشخص مستقر خواهند شد.

وی یادآور شد : برپایی ایستگاه های صلواتی کاملا ممنوع بوده و دستگاه های مربوطه باید در این زمینه نظارت مستمر داشته باشند.

ویروس کرونا که از اواخر سال گذشته به تدریج دامن گیر تمام استان های کشور شد ، در استان گردشگرپذیر مازندران نیز تاکنون ‌تعداد زیادی از افراد را مبتلا کرده است. به طوری که در موج دوم شیوع کرونا از نیمه دوم تیرماه تعداد زیادی از هم وطنان در بیمارستان های استان تحت درمان قرار دارند.

شهرستان ۱۷۰ هزار نفری تنکابن در غرب مازندران قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha