رسانه‌های سمنان با افزایش مشارکت عمومی حافظ منابع طبیعی باشند

سمنان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: رسانه‌ها با آگاهی بخشی به جامعه در افزایش مشارکت مردمی برای حفاظت از عرصه‌های منابع‌طبیعی کمک کنند.

به گزارش ایرنا، جعفر مرادی حقیقی روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان به مناسبت روز خبرنگار ابراز داشت: رسانه نقشی مهم در آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی در جامعه دارد و انتظار می‌رود در این زمینه برای افزایش مشارکت مردمی برای حفاظت از عرصه‌های منابع‌طبیعی بیش از پیش تلاش شود.

وی اضافه کرد: قاچاق تاغ، کندن بوته‌ها، چرای بیش از حد دام در مراتع خسارت‌های زیادی را به طبیعت وارد می‌کند که برای ترمیم طبیعت گاه چندین سال وقت لازم است و در برخی موارد حتی قابل جبران نیست.

وی ادامه داد: فرسایش خاک، از بین رفتن پوشش گیاهی و کاهش سطح سفره های آب‌‎ زیرزمینی، بیابانزایی و فرونشست زمین، تنها گوشه‌ای از آثار نامهربانی و استفاده غیراصولی از طبیعت است و باید استفاده اصولی و درست از طبیعت در جامعه آموزش داده شود.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری مانند احداث بند خاکی، بند سنگ و ملات و کاشت درخت نقشی مهم در کمک به حفظ طبیعت دارد و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در کنار ترویج فرهنگ مشارکت مردمی با اجرای طرح‌ها به دنبال حفظ منابع طبیعی است.

مرادی حقیقی تاکید کرد: ارتقای فرهنگی برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی ضرورتی مهم است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان  گفت: رسانه‌ها به منابع طبیعی نگاه علمی و ریشه‌ای داشته باشند تا بتوان مشارکت مردمی در حفاظت از منابع‌طبیعی را تقویت کرد.

محمد جهانگیریان رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان سمنان نیز در این بازدید گزارشی از فعالیت های این رسانه در استان سمنان را ارائه کرد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha