علی‌نژاد: تمرکز فدراسیون کوه‌نوردی روی صخره‌نوردی باشد

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان گفت: فدراسیون کوه‌نوردی باید تمرکز خود را در حوزه ورزش قهرمانی، روی رشته صخره‌نوردی بگذارد.

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی امروز (چهارشنبه) ‌به ریاست «مهدی علی‌نژاد» معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

علی نژاد در این مجمع اظهار داشت: فدراسیون کوه‌نوردی در ابعاد قهرمانی و همگانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. کوه‌نوردی در ایران از دیرباز مورد توجه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل موقعیت خوب جغرافیای ایران و فاصله نزدیک ارتفاعات و کوه‌ها به شهرها، زمینه خوبی برای جذب گردشگر وجود دارد که می‌تواند رونق اقتصادی را در این فدراسیون به ارمغان آورد.

علی‌نژاد اظهار داشت: با کسب مدال صخره‌نوردی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، این فدراسیون به سبد رشته‌های مدال‌آور ایران اضافه شد و به این دلیل فدراسیون کوه‌نوردی برای وزارت ورزش و جوانان اهمیت زیادی دارد. فدراسیون کوه‌نوردی در حوزه قهرمانی باید تمرکز خود را روی رشته صخره‌نوردی بگذارد.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: بودجه فدراسیون‌ها بر اساس عملکرد سال گذشته به آنها تعلق می‌گیرد و در این راستا بودجه سال ٩٩ فدراسیون کوه‌نوردی افزایش یافته است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha