برق برج میلاد با سامانه برق اضطراری تامین شد

تهران- ایرنا- برق برج میلاد امروز، چهارشنبه قطع شد و پس از دقایقی از طریق به‌کارگیری سامانه برق اضطراری خود مجموعه دوباره جریان یافت.

بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار ایرنا از منابع خبری مختلف کسب کرد، سامانه برق اضطراری این برج جوابگوی نیاز کل مجموعه بوده و علت قطعی هم در دست بررسی است.

خبر قطع برق برج به دلیل بدهی در حالی طی حوالی ساعت ۱۲:۳۰ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که تاکنون هیچ یک از منابع رسمی نسبت به آن واکنش نشان نداده‌اند. 

 این در حالی است که نبود برق می‌تواند مشکلات جدی ایمنی برای این برج مخابراتی ایجاد کند؛ همچنین تهدید جانی دلفین‌های دلفیناریوم با توجه به نبود برق محتمل است. 

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که برق برج میلاد زیر نظر برق منطقه‌ای تهران قرار دارد و علت قطعی هنوز از سوی آنان اعلام نشده است.

«برج میلاد» برج مخابراتی چندمنظوره‌ای است که در شمال‌غربی تهران قرار دارد؛ این برج با ۴۳۵ متر ارتفاع، بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است.

این برج با ۱۳ هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازهٔ رأس برج در میان تمامی برج‌های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد.

برج میلاد به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است و از این‌رو یکی از نمادهای پایتخت ایران به‌شمار می‌آید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha