تاکید آیت‌الله جنتی بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محرم

تهران- ایرنا- دبیر شورای نگهبان بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های ماه محرم تاکید کرد و گفت: دولت و دستگاه‌های مختلف باید نظارت داشته باشند تا برخی افراد که به دنبال برگزاری عزاداری به روش‌های قبل هستند، در مسیر درست قرار بگیرند.

آیت‌الله احمدجنتی امروز چهارشنبه در جلسه شورای نگهبان  از پاسخ دقیق و مهم آیت‌الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق درباره عزاداری محرم در شرایط کرونا تشکر کرد و گفت: ایشان به درستی و به موقع شرایط برگزاری عزاداری سرور و سالار شهیدان در ایام کرونا را تبیین کردند که بسیار راهگشا خواهد بود.

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه همه باید به وظایف شرعی، اخلاقی و بهداشتی خود نسبت به شرایط کرونایی عمل کنیم، تصریح کرد: دولت و دستگاه‌های مختلف، نظارت داشته باشند تا عده‌ای از افراد مساله‌دار که به دنبال برگزاری مراسم محرم به روش پیش از کرونا هستند، هدایت شوند و در مسیر درست قرار بگیرند و عزاداری امام حسین(ع) با رعایت کامل مسائل بهداشتی برگزار شود.

وی با اشاره به حادثه انفجار بیروت اظهار داشت: انفجار در لبنان به معنای واقعی کلمه یک فاجعه دردناک بود و خسارت‌های مادی و معنوی زیادی بر جا گذاشته که امیدوارم همه کشورهای اسلامی در بازسازی و جبران خسارت‌های این کشور مقاوم کمک کنند. اگرچه درباره علت این حادثه گمانه زنی‌هایی مطرح شده، اما مسائل مهم دیگری در این خصوص مطرح است که باید به دقت بررسی و نتیجه آن اعلام شود.

آیت‌الله جنتی با اشاره به کمک‌های مومنانه مردم در ایام کرونا توصیه کرد که دولت و به خصوص مردم در حد توان و وسع خود به مردم حادثه دیده لبنان کمک کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha