کشف ۵۰ قبضه سلاح ساچمه ای قاچاق در البرز

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی البرزگفت: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی ، طی ۴۸ ساعت گذشته ۵۰ قبضه سلاح ساچمه ای قاچاق در این استان کشف شد.

سردار عباسلعی محمدیان روز چهارشنبه در بازدید  از نمایشگاه کشفیات پلیس این استان در جمع خبرنگاران افزود:  ماموران پلیس اطلاعات امنیت  با کار اطلاعاتی طی ۲ ماه گذشته توانستند این سلاح ها را کشف کنند ضمن آنکه چهار نفر نیز دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد که این سلاح ها به دلیل حجم کوچک و تاشو بودن برای اقدامات مجرمانه  از آنها استفاده می شود.

محمدیان گفت: مجرمان بدانند حمل و نگهداری سلاح جرم است و پلیس بدون اغماض با جدیت کامل برخورد می کند.

دستگیری ۱۲۷ سارق و مالخر درالبرز 

فرمانده انتظامی البرز همچنین دربخش دیگری از سخنان خود از دستگیری ۱۲۷ سارق و مالخر طی ۴۸ ساعت گذشته دراین استان خبرداد و گفت: از مجموع دستگیر شدگان ۱۱۸ سارق و ۹ نفر مالخر بوده اند.

محمدیان افزود:  ارزش ریالی اموال کشف شده حدود ۴۰ میلیا رد تومان برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد که طی این مدت ۳۹ باند سرقت متلاشی ، ۴۰ دستگاه خودروی سرقتی ،حدود ۲۰۰ گوشی تلفن همراه ، مقادیری  طلا، لوازم خانگی ، لپ تاپ و بیش از ۳۰۰ دستگاه ضبط و پخش خودرو  کشف شده است . 

دادستان مرکز استان البرز نیز درحاشیه این نمایشگاه گفت: باندهایی از مناطق غربی و جنوبی کشور اقدام به قاچاق  اسلحه غیرمجاز  می کنند  که دستور لازم برای شناسایی این باندها صادر شده است.

حسن مددی افزود: افرادی که اقدام به قاچاق اسلحه به داخل کشور کنند از طریق اینترپل تحت پیگرد قرار می گیرند. همچنین طرح مبارزه با سرقت و برخورد قاطع باسارقان به صورت ویژه دراستان البرز اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد : قوه قضاییه همگام با پلیس در برخورد با سارقان  هیچ اغماضی ندارد.
مددی گفت: طی تصمیات صورت گرفته  بین دستگاه قضایی و نیروی انتظام  طرح های متعدد  ارتقای امنیت اجتماعی با محورهای مختلف بویژه سرقت درمناطق مختلف استان البرز اجرا شده است .

وی تاکید کرد که تمام دغدغه این ۲ دستگاه آسایش و آرامش مردم است که امیدواریم با  هماهگی دادستان های شهرستانهای استان البرز  شاهد ارتقای امینت  اجتماعی باشیم .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha