نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال: شیوه برگزاری لیگ تغییر می‌کند

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال گفت: ممکن است لیگ برتر به صورت ایده‌آل و رفت و برگشت نباشد اما در هر صورت برنامه‌ریزی لازم را برای برپایی لیگ به صورت متمرکز یا نیمه متمرکز انجام می‌دهیم.

«فریده شجاعی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: لیگ بسکتبال زنان شاید به صورت متمرکز برگزار شود. منتظریم تا زمان اعلام آمادگی باشگاه‌ها به پایان برسد و بعد تغییراتی در آیین‌نامه و دستورالعمل لیگ بدهیم تا امکان برگزاری متمرکز یا نیمه متمرکز لیگ برتر بسکتبال زنان وجود داشته باشد و حامیان مالی بیشتری جذب شوند.

وی افزود: هزینه برگزاری مسابقات افزایش یافته و در شرایط کرونا نیز نمی‌توان برنامه‌ریزی مناسبی برای رفت و آمد تیم‌ها داشت و باید تسهیلاتی را فراهم سازیم تا لیگ را به هر شکلی برگزار کنیم. ممکن است مسابقات به صورت ایده‌آل و رفت و برگشت نباشد اما در هر صورت برنامه‌ریزی‌های لازم را برای برپایی لیگ به صورت متمرکز یا نیمه متمرکز انجام می‌دهیم.

نایب رییس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: تا زمانی که از طرف وزارت ورزش و ستاد مقابله با کرونا مجوز داده نشود، نمی‌توانیم تمرین و مسابقه‌ای داشته باشیم، زیرا بسکتبال با سایر رشته‌ها متفاوت و بازی پرتماس و نفس به نفس و احتمال خطر آن بیشتر است.

وی ادامه داد: باید اول مجوز بگیریم و بعد با رعایت پروتکل بهداشتی که فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ما می‌گذارد، اصول را رعایت کنیم. مهم‌ترین چیز این است که هنوز مجوز لازم برای مسابقات بسکتبال صادر نشده است. وقتی مجوز بیاید  و بعد ببینیم چند باشگاه در بسکتبال زنان تیم‌داری کردند، پس از آن برای قرعه‌کشی لیگ برتر از آنان دعوت کنیم.

شجاعی خاطرنشان کرد: مسابقات کسب سهمیه المپیک لغو نشده است اما مسابقات جهانی و آسیایی سه به سه زیر ۲۳ سال  و بزرگسالان لغو شده است و منتظر برنامه‌ریزی فدراسیون جهانی بسکتبال هستیم. باید از آنان مجوز را دریافت کنیم تا تمرینات ملی‌پوشان آغاز شود. فردا مسابقات آسیا چلنج زیر ۱۷ سال داریم که آنلاین برگزار می‌شود. فدراسیون جهانی برای آنکه بسکتبال راکد نماند، چنین مسابقاتی را برگزار می‌کند. این مسابقات کم خطرتر است و مهارت‌های انفرادی در مسابقات آنلاین محک زده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =