اصرار ترامپ بر بازگشایی مدارس در روزهای اوج شیوع کرونا

تهران- ایرنا- همزمان با روزهای اوج شیوع کرونا در آمریکا و افزایش تنش میان دونالد ترامپ و مشاوران بهداشتی کاخ سفید درخصوص خطرهایی که این همه گیری برای مردم به ویژه دانش آموزان در صورت بازگشایی مدارس به همراه دارد، رئیس جمهوری این کشور برای به کرسی نشاندن حرفش و عملی کردن بازگشایی مدارس، یک مشاور بهداشتی جدید و هم نظر با خود منصوب کرده است.

 به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از گاردین، به نظر می‌رسد در میان افزایش تنش بر سر همه گیری کرونا میان دونالد ترامپ و مشاوران ارشد بهداشتی کاخ سفید، این بار رییس جمهوری آمریکا به انتخاب شخصی به عنوان مشاور روی آورده که حامی بازگشایی مدارس است.  
ترامپ،  «اسکات اتلس» را این هفته به عنوان یک کارشناس سیاست مراقبت از بهداشت و درمان در موسسه محافظه کار هوور در دانشگاه استنفورد معرفی کرد که قرار است در زمینه ویروس کرونا با کاخ سفید همکاری کند. وی افزود: اتلس ایده‌های بسیار خوبی دارد. 
پس از آنکه ترامپ به صورت علنی «دبورا برکس» و «آنتونی فائوچی» دو مقام ارشد خود را در زمینه بیماری‌های همه گیر بر سر گسترش فزاینده ویروس کرونا و خطر بازگشایی مدارس در این شرایط مورد انتقاد قرار داد، به نظر می‌رسد اتلس با تفکر ترامپ در مورد ویروس کرونا تطابق بسیاری دارد. 
در ماه ژوئن (خرداد) ، اتلس گفت این ایده که مدارس پس از پایان تعطیلات تابستانی نمی‌توانند باز شوند،  «هیستریک و مضحک» است. مشاور جدید کاخ سفید همچنین علیرغم افزایش موارد ابتلا به ویروس در بسیاری از ایالت‌های آمریکا، خواستار از سرگیری فوتبال دانشگاه‌ها شد؛ حرکتی که مورد حمایت محافظه کاران است. 
اتلس اوایل هفته جاری در گفت و گو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: محیط ورزشی دانشگاه‌ها بسیار پیچیده و تحت کنترل است و مسئولیت پذیری در این محیط وجود دارد. ورزشکاران نمی‌توانند بهتر و امن‌تر از این محیط داشته باشند. وی افزود: جوانان سالم با هیچ خطری در خصوص ابتلا به ویروس روبرو نیستند. این ترس متاسفانه در جامعه وجود دارد و توسط افرادی گسترش پیدا کرده که افکار ناپسند و گزارش‌های احساسی را به خورد جامعه می‌دهند. 
اتلس که دارای مدرک دکترای پزشکی دانشگاه شیکاگو است، پیش از این مشاور بهداشتی بسیاری از تاجران و کاندیداهای ریاست جمهوری از جمله «رودی جولیانی» وکیل ترامپ بوده است. 
در حالی که به نظر می‌رسد کووید-۱۹ در جوانان سالم بدون بیماری زمینه‌ای در مقایسه با مسن ترها، شدید نباشد، اما در عین حال این قشر می‌توانند ناقل ویروس کرونا بدون هیچ علائمی باشند. علاوه بر این هیچ تضمینی وجود ندارد که جوانان از ویروس کرونا در امان باشند و در گزارشی که به تازگی توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها منتشر شده، مشخص شده است حدود یک چهارم بزرگسالان جوان در صورت ابتلا به کووید-۱۹، تا چند هفته بهبود نمی‌یابند. 
در این مطالعه تاکید شده است که "حتی در بزرگسالان جوان و بدون بیماری زمینه ای"، ممکن است دوره بیماری طولانی داشته باشند که به طور بالقوه منجر به غیبت طولانی مدت در کار، مطالعات و یا فعالیتهای دیگر شود. 
یک مطالعه جدید نیز توسط یکی از بیمارستان‌های سانفراسیسکو نشان داده است که شمار جوانان بستری شده به دلیل بیماری کووید-۱۹ به شدت در حال افزایش است. 
با وجود این، دولت ترامپ از مدارس خواسته است به طور عادی بازگشایی شوند و حتی تهدید کرده در صورت امتناع مدارس از این امر حمایت مالی دریافت نمی‌کنند. علاوه بر این ورزش دانشگاه‌ها نیز حالا هدف دولت قرار گرفته، به گونه‌ای که «مایک پنس» معاون اول رییس جمهوری این هفته در توییتی نوشت: "آمریکا به فوتبال دانشگاه‌ها نیاز دارد". 
براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز بیش از ۵ میلیون و ۳۰۵ هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۱۶۷ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. 
لینک خبر: 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha