پرونده مسکن مهر استان مرکزی تا پایان امسال بسته می شود

اراک - ایرنا - مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی گفت: پرونده طرح‌های عمرانی در قالب مسکن مهر این استان تا پایان سال‌جاری بسته می‌شود و احدهای باقی مانده تعیین تکلیف خواهد شد.

«احمدعلی جعفری» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: چهار میلیون واحد مسکن مهر تاکنون در استان مرکزی ساخته شده و تکمیل سه هزار واحد باقی مانده که تاپایان سال جاری  تمامی واحدها به متقاضیان تحویل می‌شود.

وی با یادآوری پیش‌بینی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور، ادامه داد: بر اساس آمارهای اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، ۲۰ هزار واحد از مجموع این واحدها سهم استان بود و تا کنون ۲۱ هزار نفر در استان در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی خاطرنشان کرد: سهم شهرستان اراک از مجموع افرادی که در این استان در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند ۹ هزار و ۸۰۰ نفر است.

جعفریان، سقف پرداخت تسهیلات به مسکن ملی را یک میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این تسهیلات متناسب با آورده افراد و با کارمزد ۱۸ درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی حجم منابع بانک مسکن استان مرکزی را ۱۷ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ۲۰۰ درصد منابع بانک مسکن این استان معادل ۳۴ هزار میلیارد ریال تاکنون به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفته‌ است.

وی ادامه داد: پرداخت ۲۰۰ درصد منابع بانک مسکن استان مرکزی به صورت تسهیلات به متقاضیان نشان از جذب منابع سایر استان‌های کشور در این استان است.

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی یادآورشد: حجم معوقات بانک مسکن استان مرکزی ۹۰۰ میلیارد ریال بوده و نسبت مطالبات بانک مسکن استان نسبت به کل تسهیلات ۲ و هفت دهم است که این رقم، رقم مناسبی برای این بانک است.

جعفریان، از پرداخت ۲ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۲۷۵ میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری توسط بانک مسکن استان مرکزی خبرداد و گفت: این منابع مالی در قالب سه هزار و ۴۴۱ فقره تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفته‌ است.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال تسهیلات در مدت مشابه سال گذشته از سوی این بانک به متقاضیان پرداخت شده‌ است.

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی از اجرای طرح میثاق در بانک مسکن خبرداد و گفت: متقاضیان که قسط تسهیلات آنان به‌دلیل شیوع کرونا عقب افتاده‌ است می‌توانند با پرداخت اقساط خود از طرح بخشش جریمه تاخیر در اقساط بهره‌مند شوند.

بانک مسکن در سال ۱۳۱۷ تاسیس شد و تمرکز اصلی آن بر ارایه خدمات بانکداری خرد، بانکداری سرمایه‌گذاری و تسهیلات مسکن معطوف است.

بانک مسکن استان مرکزی با ۲۵ شعبه و ۲۳۶ پرسنل فعال در این شعب به خدمت رسانی به مردم اشتغال دارد.

۹۰ درصد تسهیلات بانک مسکن در حوزه ساخت، خرید و تعمیرات و بقیه در سایر حوزه‌ها پرداخت می‌شود.
۹۲۰ واحد معاملات املاک مسکن در اراک فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha