۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83905005
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای بوشهر گرد و غباری می‌‏شود

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز (چهارشنبه) گرد و خاک‎ از کانو‏ن‎های خوزستانی- عراقی وارد این استان می‎شود.

پیام مساعدی در گفت و گو با ایرنا افزود: بخشی از این گردو خاک‎ها نیز متاثر از کانون‏‌های داخلی است که پیش بینی شده تا پایان هفته در برخی نقاط بر جو استان بوشهر حکمفرما باشد.

وی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده وزش متناوب بادهای شمال غربی طی امروز و فردا است.

مساعدی ادامه داد: پیش بینی می‌شود خلیج فارس و سواحل استان در این مدت در بیشتر ساعت‌ها مواج و متلاطم باشد.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی،  در ساعت‎هایی وزش باد و در برخی نقاط همراه با باد و گردوخاک و افزایش ابر پیش بینی می‎شود.

مساعدی عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد در قسمت‌های شمالی و مرکزی استان شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ و در برخی ساعت‎ها تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و در قسمت‌های جنوبی استان، شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۴ و روی دریا، شمال غربی با سرعت ۱۴  تا ۳۸ گاهی ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده‌است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج  ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر و از بامداد فردا در سواحل شمالی و مرکزی استان ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی می‎شود.

مساعدی بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۲:۵۱ دقیقه بامداد، جزر اول دریا ساعت ۱۰:۲۴ ، مد دوم دریا ساعت ۱۵:۰۵ و جزر دوم ساعت ۱۹:۳۸ خواهد بود.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان با ۴۷ و جم با ۲۸ درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کردند.

مساعدی گفت: در این مدت عسلویه با ۸۱ و برازجان با ۱۸ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان رطوبت را داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha