۴۴ درصد مراجعه‌کنندگان درمانگاه جوادالائمه قم از کشورهای مختلف هستند

قم – ایرنا - مدیر درمانگاه چشم‌پزشکی جوادالائمه(ع) قم گفت: ۲۸ درصد بیماران این مرکز درمانی را عراقی‌ها، ۸ درصد بیماران کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و ۸ درصد دیگر را نیز بیماران ساکن کشورهای اروپایی تشکیل می‌دهند.

حامد کرمانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باوجوداینکه تمام تجهیزات و مواد مصرفی درمانگاه رابطه مستقیمی با نرخ ارز دارد اما با افزایش قیمت دلار، نرخ درمان درمانگاه نسبت به سال گذشته ثابت مانده و برنامه‌ای نیز برای افزایش قیمت‌ها به دلیل ماهیت این مرکز درمانی وجود ندارد.

وی ابراز کرد: با شیوع کرونا وزارت بهداشت مجوز تعطیلی مراکز چشم‌پزشکی را صادر کرده بوده اما به دلیل حساسیت این مرکز درمانی و تک مرجعی بودن آن در قم از تعطیلی آن جلوگیری به عمل آمد.

وی یادآور شد: بیش از ۲۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در این مرکز فعالیت دارند به‌گونه‌ای که عملا از مراجعه شهروندان قمی به تهران جلوگیری می‌شود اما هرروز بر تعداد مراجعه بیماران شهرهای دیگر به قم افزوده‌شده است.

مدیر درمانگاه چشم‌پزشکی جوادالائمه(ع) قم، افزود: از بیماران کشورهای خارجی می‌توانیم سه برابر بیشتر از نرخ مصوب هزینه درمان دریافت کنیم اما به دلیل نگاه‌های انسان دوستانه و ماهیت این مرکز، هزینه برابری از تمام مردم دریافت می‌شود.

کرمانی اظهار داشت: درمان آب‌مروارید و عمل لیزیک برای بیماران خارجی بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار تمام می‌شود که عملا رقم قابل‌اعتنایی برای آن‌ها نیست.

وی تاکید کرد: روزانه ۵۰ عمل چشم در ۵ اتاق این درمانگاه انجام می‌شود و ۴۰۰ نفر به‌صورت متوسط به درمانگاه مراجعه می‌کنند.

وی همچنین عنوان کرد: بسیاری از مراجع مانند آیات وحید خراسانی، صانعی، سبحانی و علمای دیگری چون آیت‌الله اعرافی، سعیدی، مصباح یزدی و دیگران مشکلات و بیماری چشم خودشان را در این مرکز درمان کرده‌اند.

کرمانی افزود: همچنین بسیاری از نمایندگان مجلس و پارلمان عراق نیز برای درمان مشکلات چشم و بیماری‌های جانبی آن، این مرکز را انتخاب کرده‌اند.

وی در پایان عنوان کرد: از زمان فعالیت این درمانگاه از سال ۸۳ تاکنون هیچ‌گونه عارضه و مشکلی برای بیماران درمانگاه به وجود نیامده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha