داوطلبان اخبار کنکور را تنها از سایت سازمان سنجش پیگیری کنند

تهران-ایرنا- سازمان سنجش آموزش کشور باردیگر زمان برگزاری آزمون سراسری را براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در روزهای ۲۹، ۳۰، ۳۱ مردادماه و شنبه اول شهریور ماه اعلام کرد و از داوطلبان کنکور خواست اخبار آزمون سراسری را تنها از طریق سایت این سازمان پیگیری کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای تاکید کرد: آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در روزهای چهارشنبه ۲۹، پنج شنبه ۳۰، جمعه ۳۱ مردادماه و شنبه اول شهریور ماه در سراسر کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب، با برنامه ریزی و همکاری دستگاه های کشوری و لشگری برگزار می شود.

در ادامه اطلاعیه سازمان سنجش آمده است: این سازمان با دعوت از تمام اصحاب رسانه و مسوولین در جهت ایجاد فضای آرامش بخش برای داوطلبان و خانواده های آنها و مساعدت در پرهیز از ایجاد فضای تنش زا اطمینان دارد برگزاری آزمون سراسری بار دیگر عرصه بروز نماد همدلی خواهد شد.

سازمان سنجش از داوطلبان کنکور سراسری درخواست کرد برای کسب اطلاعات لازم در خصوص آزمون و به جهت داشتن آرامش و اطمینان لازم، ضمن عدم توجه به منابع خبری غیر رسمی، اخبار آزمون را تنها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور (www.sanjesh.org) پیگیری کنند.

به گزارش ایرنا، شامگاه دوشنبه ۲۰ مردادماه وزیر بهداشت با ارسال یک پست در حساب کاربری اینستاگرام تعویق یک‌ماهه آزمون سراسری سال ۹۹ ورود به دانشگاه های کشور را پیشنهاد کرد.

وی نوشت : امروز عصر مجدد با حضور ریاست محترم کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و درمان و تعدادی از نمایندگان محترم مجلس و همچنین وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش جلسه‌ای داشتیم؛ وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش اعلام کردند که اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در این زمان باقیمانده میسر نیست؛  مگر این که دستورالعمل‌ها برای برگزاری آزمون سراسری تغییر کند.

وزیر بهداشت در این یادداشت تصریح کرد: «در این جلسه اعلام کردم به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت این کشور، قطعاً سلامت فرزندانمان برای ما در اولویت است و از این پروتکل‌های سختگیرانه کوتاه نخواهم آمد که رییس محترم کمیسیون های آموزش و بهداشت نیز در این مورد کاملاً همراه و موافق بودند.»

نمکی ادامه داد: به مسوولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعاً نمی‌توانید این دستورالعمل‌ها را بدرستی اعمال کنید، با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تأکید می‌کنم که کنکور را به زمانی موکول کنید که بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را فراهم کنید.
نمکی در ادامه این مطلب نوشت: ‌پیشنهاد وزارت علوم، تعویق یک‌ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود.

ستاد ملی مقابله با کرونا نیز روز گذشته تعویق سه باره کنکور سراسری را تصویب نکرد. این آزمون یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۳۱ داوطلب دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha