دمای هوای آذربایجان‌غربی ۵ درجه کاهش می‌یابد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با شمالی شدن جریان‌های جوی به منطقه، دمای هوای آذربایجان‌غربی به طور میانگین چهار تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

اردلان محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق نقشه‌های پیش‌بینی روند کاهشی دما و ریزش هوای خنک در منطقه آذربایجان‌غربی از امروز آغاز و تا روزهای آینده ادامه خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین جوی آرام و پایدار تا روز شنبه هفته آینده در سطح منطقه تداوم خواهد داشت و به غیر از کاهش نسبی دما پدیده جوی دیگری پیش‌بینی نمی‌شود. 

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: در شبانه‌روز گذشته تکاب و اشنویه هر کدام با ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و  پلدشت و مهاباد با ۳۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان گزارش شده است.

محمدپور اظهار داشت: در این مدت دمای هوای ارومیه بین ۱۴ و ۳۳ درجه سانتی‌گراد و  دمای هوای مهاباد نیز بین ۱۵ و ۳۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha