معاون فرمانداردیلم: موافقت خانواده‌ها در طرح جداسازی پایه دوازدهم لازم است

گناوه - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دیلم استان بوشهر گفت: در اجرای طرح جداسازی پایه دوازدهم از دهم و یازدهم متوسطه در این شهرستان همه خانواده‌ها حق دارند با موافقت و رضایت مشارکت داشته باشند.

به گزارش ایرنا،  محمدباقر گله گیر روز چهارشنبه در دومین نشست تخصصی طرح پیشنهادی جداسازی پایه دوازدهم از پایه‌های دهم و یازدهم این شهرستان افزود: مجموعه فرمانداری شهرستان  همچون اولیا و کارشناسان حوزه آموزش دغدغه تحصیل دانش‌آموزان و فرزندان خود را دارند و بطور حتم بهترین و مفیدترین تصمیم در این زمینه گرفته خواهد شد.

وی اضافه کرد: این طرح  قرار نیست برای همیشه اجرایی شود و نوعی آزمون  و خطا است، چنانچه ناموفق بود قابل اصلاح یا حذف است و حق همه خانواده‌ها است دیدگاه‌های خود را بیان کنند.

معاون فرماندار دیلم  اظهارداشت: این طرح نیز همانند دیگر طرح‌ها  دارای مزایا و معایبی است که با کمک و همدلی همه فرهنگیان و کارشناسان این حوزه انتظار می‌رود برای رفع معایب و ارتقای آن تلاش کنیم.
گله گیر ادامه داد: تصمیم‌گیری در زمینه  وضعیت آموزشی شهرستان‌ها را به کارشناسان تخصصی این حوزه واگذار می‌کنیم و دیدگاه‌ها و مباجث مطرح شده این جلسه جمع بندی و به اطلاع فرماندار  رسانده خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دیلم بیان کرد: خروجی این چنین جلساتی می‌تواند در پیشرفت اهداف عالی آموزش و پرورش منطقه کمک کند و باتوجه به وضعیت فعلی آموزشی شهرستان  انتظار می‌رود برای برون رفت از این وضعیت تصمیم‌های جدی گرفته شود.
وی افزود: حضور تیم آموزشی باتجربه کنونی برا تقویت بنیه علمی و کنکور شهرستان دیلم قدمی مهم برون رفت و افزایش سطح علمی و آموزشی شهرستان است و نقش مثمرثمری در جبران نتایح کنکور سال‌های گذشته دارد.
مدیر آموزش و پرورش دیلم گفت: طرح جداسازی پایه دوازدهم متوسطه از دهم و یازدهم می‌تواند وضعیت کنونی آموزشی این شهرستان را نجات دهد.

محمدمهدی محسنی افزود:  همه دغدغه و فکر  جموعه آموزشی شهرستان پیشرفت، رشد و ارتقای وضعیت آموزشی است.

وی گفت: با توجه به وضعیت آموزشی شهرستان، همه می‌توانند در این زمینه مجموعه آموزش و پرورش را  یاری و کمک کنند.

محسنی  بیان‌کرد:  برنامه ریزی مدیر برای ساماندهی برنامه هفتگی و ساعت دبیران، تجمیع برخی کلاس‌ها و تمرکز  روی کنکور و امتحان نهایی،  تمرکز دانش آموزان روی دروس، آرامش بیشتر به لحاظ کم شدن فعالیت‌های غیر درسی، حضور مشاوران تحصیلی و تربیتی، ایجاد حس رقابتی با تجمیع  همه دانش آموزان دوازدهمی در یک مدرسه و دهم و یازدهم در مدرسه دیگر  از مهم‌ترین مزایای طرح جداسازی پایه  داوزدهم از دهم و یازدهم است.

وی گفت: استفاده از دبیران برتر برای پایه دوازدهم جهت بالا بردن کیفیت و سرمایه گذاری کوتاه مدت جهت امتحان نهایی و کنکور، تجمیع ساعات کلاسی جهت کم کردن و پرداختن به دروس غیر ضروری ، پرداختن به دروس هدف،  برگزاری کلاس های تقویت بنیه علمی و کنکور خارج از وقت  مدرسه و  برقراری سیستم چند رسانه ای مجازی در شرایط حاد کرونا ویژه دوازدهمی ها از دیگر مزایای این طرح است.

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha