انتظار جامعه از تشکل‌های جوانان حفظ اهداف مردمی است

تهران - ایرنا - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ماهیت تشکیل و پایه اقدامات سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) براساس احساس نیاز کشور است، افزود: انتظار جامعه از تشکل‌های جوانان و سازمان‌های مردم نهاد حفظ اهداف مردمی است.

سجاد سالک روز ‌چهارشنبه به مناسبت فرارسیدن ۲۲ مرداد ماه روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در باره مطالبات مردمی از سازمان‌های مردم نهاد اظهار داشت: ماهیت تشکیل و پایه اقدامات سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) براساس احساس نیاز کشور است.

وی افزود: در واقع سازمان‌های مردم نهاد به عنوان یک ارگان مردمی داوطلبانه که گروه‌های متعددی از جوانان و خیرین و... را دربرمی‌گیرد، به هنگام بروز بحران‌ و همچنین نیاز جامعه در صحنه حضور می‌یابد.

به گفته سالک، طرح مطالبات مردمی برای یک سازمان با شرح وظایف معین همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه مفهوم می‌یابد.

وی تصریح کرد: تشکل‌های جوانان و سمن‌ها همچنین برای کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی همچون حمایت از کودکان کار، آگاهی‌بخشی در حوزه مباحث زیست محیطی، میراث فرهنگی و گردشگری، کاهش مصرف انرژی و ... نیز همواره به صورت داوطلبانه و خودجوش اقدام می‌کنند.

سازمان‌های مردم نهاد از دل جامعه برخواسته‌ است

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش وجوانان همچنین یادآور شد: یک انتظار مردمی اما از تشکل‌های جوانان و سمن‌ها حفظ و صیانت از اهداف اولیه تشکیل سازمان‌های مردم نهاد است.

وی تاکید کرد: گاه سازمان‌های مردم نهاد در طول دوران حرفه‌ای (در تعامل با سازمان‌های متعدد) از اهداف اصلی مردمی دور می‌شوند؛ نخستین هدف ایجاد این سازمان‌های مردمی که از بطن جامعه برخواسته‌اند، هرگز نباید فراموش شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha