بیمارستان ۹۶ تختخوابی ملایر با ۵۷ درصد پیشرفت در حال تکمیل است

همدان- ایرنا- مدیر طرح بیمارستان ۹۶ تختخوابی ملایر گفت: تاکنون برای ساخت این بیمارستان به همت خیر بزرگ ملایری«حاج حسن توکلی» ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده و بیش از ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

هادی اسدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: عملیات اجرایی بیمارستان ۹۶ تختخوابی خیرساز ملایر از سال ۱۳۹۵ در روستای گوراب به مساحت ۳۰ هزار مترمربع و زیربنای ۱۴ هزار مترمربع آغاز شد و طبق برنامه زمان‌بندی تا سال ۱۴۰۲ تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در حال حاضر سازه این بیمارستان صد درصد انجام شده و زیرساخت تاسیسات مکانیکی و برقی با ۹۰ درصد و نازک‌کاری این طرح با ۳۰ درصد در حال اجرا است.

ناظر و طراح بیمارستان ۹۶ تختخوابی ملایر با بیان اینکه به دلیل رشد قیمت‌ها و تورم، برآورد هزینه تا تکمیل نهایی قابل پیش‌بینی نیست بیان کرد: خیر ملایری تعهد کرده تا تکمیل نهایی، هزینه ساخت بیمارستان را تامین کند.

اسدی ادامه داد: این بیمارستان در پنج طبقه شامل بخش‌های بستری روانی، بخش بستری سوختگی، درمانگاه تخصصی پوست، درمانگاه روانشناسی، اتاق عمل، رادیولوژی و آی.سی.یو است. 

وی گفت: در طبقه هم‌کف بیمارستان، لابی، اورژانس، درمانگاه، روان پزشکی و داروخانه و در طبقه اول بخش‌های جراحی سوختگی و اتاق عمل، درمانگاه سوختگی و لابی پیش‌بینی شده است.

مدیر طرح بیمارستان ۹۶ تختخوابی ملایر همچنین فیزیوتراپی، رادیولوژی، آزمایشگاه، استریل، رخت‌شورخانه، سالن غذا خوری و آشپزخانه، بانک کشت اعضا و سردخانه، لابی، بستری، جراحی، سوختگی زنان و کودکان و آی.سی.یو سوختگی و بستری سوختگی را از دیگر بخش‌های این بیمارستان در سایر طبقات عنوان کرد.

اسدی یادآور شد: برای بیمارستان ۹۶ تختخوابی خیرساز ملایر ۱۱۵ تخت پیش‌بینی شده که در حال حاضر ۹۶ تخت آن مصوب شده است.

وی بیان کرد: عملیات ساخت این بیمارستان طبق برنامه زمان‌بندی شده پیش می‌رود و علاوه بر شهرستان ملایر، کل استان همدان و شهرستان‌های همجوار را نیز پوشش خواهد داد.

ناظر و طراح بیمارستان خیرساز ۹۶ تختخوابی ملایر گفت: علاوه بر بیمارستان، ساختمان مجزایی نیز برای بستری بیماران روانی پیش‌بینی شده و در دست احداث است.

اسدی تاکید کرد: این بیمارستان در حال حاضر مشکل انشعابات برق، گاز و آب دارد و امیدواریم طبق قول مساعد مسوولان، شاهد همکاری بیشتر مدیران مربوطه برای رفع مشکلات بیمارستان و سرعت بخشیدن به روند ساخت و تکمیل آن باشیم.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر، با راه‌اندازی بیمارستان ۹۶ تختخوابی خیرساز و افزایش تخت‌های بیمارستانی این شهرستان به حدود ۵۰۰ تخت، ظرفیت تخت در بخش دولتی تکمیل می‌شود و تا چند سال آینده نیاز به تخت بیمارستانی در این شهرستان مرتفع خواهد شد.

شهرستان ملایر دارای سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و تامین اجتماعی دکتر غرضی در مجموع با حدود ۴۰۰ تخت فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha