۶۰ میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل شهری سنندج جذب شد

سنندج - ایرنا - شهردار سنندج گفت: با تلاش‌های صورت گرفته امسال از محل تامین اوراق مشارکت، ۶۰۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه حمل و نقل عمومی این شهر جذب شده است.

به گزارش ایرنا، حشمت‌الله صیدی روز چهارشنبه در نشست خبری با بیان اینکه ۵۰ درصد اصل سود این اوراق را دولت پرداخت می‌کند، اظهار داشت: بانک صادرات به عنوان بانک عامل انتخاب شده تا بتوانیم از طریق جذب اوراق مشارکت تعیین شده، تعدادی اتوبوس جدید خریداری و وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کنیم.

وی بر تلاش برای انجام طرح‌های عمرانی شهری عمده در سنندج در سال جاری تاکید کرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، پیش‌بینی شده تا پایان امسال ۴۰۰ هزار مترمربع (۴۰ هکتار) آسفالت معابر در مناطق مختلف انجام شود که تاکنون ۱۰۰ هزار مترمربع آن اجرا شده است.

صیدی با بیان اینکه دغدغه‌ شهرداری بابت تامین مصالح شن و ماسه با مالکیت معدن سنگ لاشه رفع شده است به پروژه‌های در دست اجرا در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: قرار است در قالب سه پروژه، میدان امام رضا (ع) در ننله به میدان لشکر و کمربندی آبیدر متصل شود.

شهردار سنندج با اشاره به اینکه تعریض خیابان مولوی، پاسداران و پارک سوار میدان آزادی در مراحل پایانی است، اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده پارک ۲۰ هکتاری دگایران که مجموعه تفریحی، ورزشی و فرهنگی است، تا پایان مهر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به در حال احداث بودن بلوار ۳۶ متری اتصال بلوار ساحلی به پل سنجرخان و بهره‌برداری از آن تا آخر فصل کاری اشاره کرد و گفت: طرح زیپ‌لاین و پل معلق در آبیدر تا چند روز آینده افتتاح می‌شود ضمن اینکه احداث باغ ایرانی ۲ هکتاری پشت پیکره ایثار و مقاومت آبیدر و ساماندهی میدان گاز نیز از پروژه‌های در دست اجرای امسال است.

آغاز احداث چندین پارک درون محلی واقع در بلوار انتظام، ساحلی بعثت و مولوی، نهال‌کاری و لوله‌گذاری ۲۵ هکتار از اراضی تپه پیرچنار و پارک کودک و آغاز ساماندهی و کنترل سیلاب شهرک کوثر و گریزه، از دیگر پروژه‌های در دست اجرایی است که شهردار سنندج به آن اشاره کرد.

صیدی به احداث پیاده راه فردوسی در اردیبهشت امسال اشاره کرد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح مهم ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برآورد شده و تلاش می‌کنیم در مدت زمان تعیین شده (۶۰ روز) آن را به بهره‌برداری برسانیم.

شهردار سنندج از آغاز مجدد اجرای تله کابین آبیدر خبر داد و گفت: بخشی از این کار از هفته آینده توسط شهرداری آغاز می‌شود و در ادامه برای خرید تجهیزات مورد نیاز، اقدام به انتخاب پیمانکار و جذب سرمایه‌گذار بخشی خصوصی می‌کنیم.

صیدی یادآور شد: حمام شیشه سنندج نیز به تملک شهرداری درآمده است و از این پس ضمن حفظ کاربری تاریخی، متولی آن این نهاد خواهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر سنندج نیز اظهار داشت: این شورا همراه با شهرداری و مدیریت استان، مثلثی هماهنگ را تشکیل داده و به واسطه تعامل بسیار خوب انجام گرفته، شاهد اجرای پروژه‌های عمران شهری قابل توجهی در ۲ سال گذشته بوده‌ایم.

جلال شریعتی با بیان اینکه بدون وجود رسانه قادر به رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم نخواهیم بود، افزود: همه از جمله اصحاب رسانه باید ضمن بیان انتقاد سازنده، شهرداری و شورای شهر را در زمینه ارائه خدمات بهتر به شهروندان کمک کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha