ثبت احوال زنجان برای ثبت‌نام کارت ملی، اکیپ سیار اعزام می‌کند

زنجان - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: اکیپ‌های سیار برای ثبت‌نام جاماندگان دریافت کارت هوشمند ملی به ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها در این استان اعزام می‌شود.

سیدعلی شفیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل پایان اعتبار کارت‌های ملی کاغذی، دستگاه‌های اجرایی بدون کارت هوشمند ملی قادر به ارائه خدمات نیستند، بنابراین لازم است شهروندانی که تاکنون برای دریافت کارت هوشمند ملی ثبت نام نکرده اند در اسرع وقت برای این کار اقدام کنند.

وی ادامه داد: ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی در بین جمعیت روستایی استان بالغ بر ۹۰ درصد است ولی این میزان در بین جمعیت شهری به ویژه در شهر زنجان به عنوان مرکز استان، رقم پایین‌تری است که انتظار می‌رود افراد جامانده به ضرورت موضوع توجه داشته باشند.  

شفیعی خاطرنشان کرد: شماری از کارمندان با توجه به شرایط فعالیت اداری و نداشتن فرصت ثبت‌نام برای کارت ملی هوشمند، در این خصوص اقدامی نکرده اند، از این رو با توجه به تاکید استاندار زنجان، برنامه ریزی های لازم برای اعزام اکیپ سیار ثبت‌احوال به دستگاه های اجرایی انجام شده تا کارکنان ادارات دسترسی آسانی برای ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی داشته باشند. 

وی با بیان اینکه تا کنون این ایستگاه های سیار در سه دستگاه اجرایی در سطح استان مستقر شدند، افزود: برای همه دستگاه‌های اداری، دانشگاه‌ها، شرکت‌های خصوصی در صورت اعلام تمایل ایستگاه سیار اعزام می‌شود تا ثبت‌نام کارکنان برای دریافت کارت هوشمند ملی انچام پذیرد.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه ۸۳۸ هزار و ۵۵۶ نفر در استان زنجان واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند، اظهار داشت: تا کنون ۷۱۴ هزارو ۸۲ نفر در این استان کارت هوشمند ملی دریافت کردند که این تعداد معادل ۸۵.۱۶ درصد ازجمعیت واجدین شرایط است.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت استان زنجان یک میلیون و ۵۷ هزار و ۴۶۱ است.

کارت هوشمند ملی یا کارت ملی نوعی کارت دیجیتالی است که توسط سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، صادر می شود، این کارت‌ها جایگزین کارت‌های ملی شده‌اند که با اتصال به یک کارتخوان، می‌توان به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کرد.

با پیاده‌سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شوند. این موضوع می‌تواند موجب بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت مردم از دولت شود. اطلاعات درون کارت هوشمند ملی به‌صورت رمزنگاری شده نگهداری می‌شوند که خود کارت از دسترسی‌های غیرمجاز به آن جلوگیری می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha