۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83904713
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت و سازهای غیرمجاز در اردبیل رصد می‌شود

اردبیل - ایرنا - رییس کل دادگستری استان اردبیل از رصد و تشدید نظارت بر ساخت و سازها و پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفات ساختماتی در این استان خبرداد.

به گزارش ایرنا ، ناصر عتباتی روز چهارشنبه در نشست تخصصی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری اردبیل و سرعین اظهارداشت: دبیرخانه متمرکز کمیسیون ماده ۱۰۰ و ارجاع مکانیزه پرونده‌ها به شعب بدون دخالت عامل انسانی راه‌اندازی شده که ضمن متمرکز شدن امور تسهیل ، خدمت‌رسانی به مردم تسریع می‌شود.

وی با اشاره به عملکرد کمیسیون‌های بدوی، تجدیدنظر و اجرای احکام ماده ۱۰۰ شهرداری گفت: حقوق عامه به عنوان یکی از قوانین مهم، مورد تاکید رییس قوه قضاییه بوده و دستگاه‌ قضایی استان نیز در راستای دفاع از حقوق عامه به صورت جدی پیگیر این موضوع بوده و با موارد تخلف به شدت برخورد می‌کند.

عتباتی به بحث خدمات شهری و ساخت و سازهای غیرمجاز شهری که بسترساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و خدشه‌دار شدن سیمای شهری می‌شود، پرداخت و گفت: نظارت مستمر، دقیق و انجام امورات به صورت قانونی و دقیق در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰  از عوامل اصلی پیشگیری از ساخت سازهای غیرمجاز و تخلفات ساختمانی است.

او اظهارداشت: سهل انگاری در مقابله با پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز از سوی دستگاه اجرایی که موجب بی‌توجهی و لوس شدن قوانین و مقررات مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰ شود، تخلف محسوب شده و با متخلفین طبق قانون برخورد می‌شود.

 فعال‌تر کردن پلیس ساختمان و اجراییات شهرداری به منظور پیشگیری از ساخت ‌وسازهای غیرمجاز و تخلفات شهری، نظارت مستمر و جدی نظام مهندسی بر روند ساخت و سازها و اهتمام به اجرایی کردن احکام کمیسیون ماده ۱۰۰ از دیگر تاکیدات رییس کل دادگستری استان بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha