۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83904706
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۳۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت در بوکان توقیف شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی بوکان گفت: به منظور تامین امنیت اجتماعی و مبارزه با متخلفان ترافیکی، ۸۳۸ دستگاه خودرو سواری و موتورسیکلت که دارای تخلف رانندگی و فاقد مدارک لازم بود، توقیف شد.

سرهنگ سلمان حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۲۳۷ دستگاه موتورسیکلت و ۶۰۱ دستگاه خودرو سواری بدون مدارک، دارای تخلفات عدیده راهنمایی و رانندگی و پلاک مخدوش بود.

وی ادامه داد: پلیس در راستای مقابله با برهم زنندگان نظم عمومی و با هدف افزایش احساس امنیت در بین شهروندان، طرح ارتقای امنیت اجتماعی را در گستره این شهرستان اجرا کرده است.

فرمانده انتظامی بوکان اضافه کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در راستای برقراری نظم و امنیت پایدار، میزان احساس امنیت بین شهروندان بالا بوده و حفظ امنیت، موضوع مهمی است که همه افراد در تحقق آن نقش دارند.

سرهنگ "حیدری" ادامه داد: راکبان موتورسوار با تولید صداهای ناهنجار به‌ویژه در ساعات استراحت و پایانی شب آرامش روانی مردم را جریحه‌دار می‌کنند که این اقدامات مغایر با هنجارهای اجتماعی و حقوقی شهروندی و فرهنگ اصیل شهرستان بوده و موجب نارضایتی شهروندان شده است.

وی گفت: پلیس با عاملان نظم عمومی و اقدامات خلاف برخورد قاطع و قانونی می‌کند و درصورت مشاهده، وسیله نقلیه توقیف و پرونده به همراه راکب به مرجع قضایی ارجاع خواهد شد.

فرمانده انتظامی بوکان توصیه کرد: والدین گرامی باید به اعمال و رفتارهای فرزندان نظارت داشته باشند و آنها را از عواقب انجام اعمال و رفتارهای پر خطر آگاه کنند و نهادهای متولی موضوعات فرهنگ و اجتماعی و  مسوولان امر نیز باید امکانات لازم را در جهت رفاه و هدایت قشر نوجوان و جوان فراهم نمایند.

در چند هفته گذشته تعدادی ماشین سوار و تعدادی راکبین موتور سوار با ایجاد کورس و مسابقه در برخی نقاط خارج و داخل شهر برای مردم مزاحمت ایجاد کردند که پلیس نسبت به این امر به عاملان هشدار می دهد.

بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha