کلاس‌های آموزش آنلاین زبان فارسی در جمهوری آذربایجان راه‌اندازی شد

  باکو  - ایرنا –رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا کلاس‌های زبان فارسی را به صورت آنلاین برگزار می‌کند.

  به گزارش ایرنا  ، به  ابتکار رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران همه ساله کلاس های آموز ش زبان  فارسی در مقاطع ابتدایی ، متوسطه و پیشرفته  با  حضور دانشجویان  رشته شرق شناسی دانشگاههای جمهوری آذربایجان ، دانش آموزان و علاقمندان زبان و ادبیات فارسی این کشور برگزار می شد .

 در شرایط کرونایی راه اندازی کلاس های انلاین آموزش زبان فارسی از  سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران مورد استقبال فارسی آموزان در جمهوری آذربایجان قرار گرفته است.

با توجه به تعطیلی مراکز آموزشی و دانشگاهی جمهوری آذربایجان و اعمال مقررات قرنطینه‌ای در این کشور ، راه اندازی کلاس‌های آموزش زبان فارسی با توجه به شرایط کرونایی با استقبال فارسی آموزان این کشور شد .

"اصغر فارسی " رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در این ارتباط گفت: این کلاس‌ها در مقاطع  ابتدایی ، متوسطه و پیشرفته برای نخستین بار به علت شرایط کرونایی در راستای ترویج و آموزش زبان وادبیات فارسی با همکاری بنیاد سعدی به صورت برخط برگزار می‌شود و علاقه‌مندان بویژه جوانان در این کلاس‌ها حضور خوبی دارند.

وی افزود: این دوره‌های آموزشی آنلاین در سه مقطع در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه هر هفته در ساعات مشخصی برگزار می‌شوند.

فارسی افزود: علاوه بر کلاس‌های آموزش زبان فارسی،  به ابتکار رایزنی فرهنگی در مراکز دانشگاهی این کشور هم پژوهش فارسی، ایران شناسی و زبان و ادبیات فارسی با حضور دوستداران برگزار می شد که در شرایط کرونایی کلاس‌های این مراکز دانشگاهی هم بصورت آنلاین دایر و امتحانات نیز برگزار شد.

"آیگون علیزاده "استاد زبان و ادبیات فارسی و مدرس کلاس‌های آنلاین رایزنی فرهنگی ایران  در باکو نیز در این زمینه گفت :  در این کلاس‌ها تدریس و آموزش روخوانی، روانخوانی، جمله سازی و درک مفاهیم زبان و ادبیات فارسی تدریس می‌شود.

در حال حاضر زبان و ادبیات فارسی در چند دانشگاه  و مرکز علمی جمهوری آذربایجان از جمله دانشگاه های باکو ، تربیت معلم ، خزر و اسلامی ، انسستیتوی شرق شناسی فرهنگستان علوم  ملی و چند  مدرسه دینی این کشور تدریس می شود .

  رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران هر دو سال المپیاد زبان فارسی با حضور دانشجویان دانشگاههای مختلف جمهوری آذربایجان و نیز فراگیران و علاقمندان  این  زبان برگزار می کند که افراد برگزیده برای دانش افزایی به دانشگاههای ایران اعزام  می شوند .

   تاکنون شش دوره المپیاد  زبان فارسی به  ابتکار رایزنی فرهنگی سفارت ایران در جمهوری آذربایجان برگزار شده است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha