۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83904685
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استفاده از ماسک تعداد مبتلایان کرونا را در مشهد کاهش داد

مشهد- ایرنا- دبیر قرارگاه مرکزی دانشگاهی مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند کاهشی مبتلایان و بستری‌ها در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در هفته‌های گذشته ناشی از رعایت ۶۰ درصدی استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم بوده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به نقل از دکتر حمیدرضا رحیمی گزارش داد: خراسان رضوی و مشهد همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند اما به نسبت هفته‌های گذشته تعداد مبتلایان و بستری‌ها روند کاهشی داشته است. 
وی ادامه داد: اگر درصد رعایت مردم به بیش از ۷۵ درصد برسد به طور قطع می‌توانیم مدیریت بهتری در زمینه‌ کنترل و درمان بیماری کرونا اعمال کنیم لذا از مردم تقاضا داریم هشدارها و توصیه‌های ستادهای ملی و استانی مبارزه با کرونا را جدی بگیرند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمار بالای روزانه بستری‌ها در مراکز درمانی، مراجعات به مراکز بهداشتی و تماس‌های مردمی با سامانه تلفنی ۱۹۱ خبر داد و گفت: تعداد مراجعه روزانه بستری بیش از ۱۰۰ نفر است و مراجعه روزانه بیش از هزار نفر را هم به مراکز بهداشتی داریم.
رحیمی افزود: به ‌طور متوسط روزانه بیش از هزار نفر با سامانه تلفنی ۱۹۱ در ارتباط هستند و  از مشاوران مستقر در پشت خطوط این سامانه راهنمایی لازم را می‌گیرند.
وی اضافه کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و شست ‌و شوی مکرر دست با آب و صابون به مدت ۲۰ تا ۴۰ ثانیه همچنان به عنوان چهار اصل پیشگیری از شیوع و انتقال ویروس کروناست.

هم اکنون دو بیمارستان امام رضا (ع) و شریعتی در مشهد به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص یافته است و تاکنون ۱۷ نفر از کادر درمانی شامل پزشک، پرستار، کارشناس اتاق عمل، کارشناس بینایی‌سنجی و دیگر گروههای پزشکی در مشهد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا  "شهید خدمت" شده‌اند.
۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در سطح ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

بر طبق آخرین گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha