فعالیت‌ صنایع آلاینده استان مرکزی باید زیر چتر نظارتی محیط زیست باشد

اراک - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: تمامی فعالیت‌های آلاینده این استان باید تحت نظارت گسترده اداره کل حفاظ محیط زیست استان باشد.

«عباس قاسمی» روز چهارشنبه در نشست حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان مرکزی، افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست باید نظارت دقیق و مستمر بر وضعیت آلایندگی شرکت های پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه حرارتی، شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه مرکزی و شرکت نفت پاسارگاد داشته باشد. 

وی ادامه داد: هرگونه تخلف و آلایندگی از سوی واحدهای مذکور باید بدون محدودیت در اسرع وقت به مراجع قضایی گزارش شود تا اقدام قانونی صورت پذیرد. 

دادستان عمومی و انقلاب اراک بیان کرد: سهم هر یک از این پنج واحد تولیدی در حفظ، نگهداری و آبیاری پارک جنگلی چپقلی(با وسعت تقریبی ۲ هزار هکتار) توسط منابع طبیعی و آبخیزداری باید مشخص و ابلاغ شود.

قاسمی اظهار داشت: ایجاد پارک جنگلی در غرب شهر اراک(چپقلی) در صورت به ثمر رسیدن درختان تاثیر مثبتی بر وضعیت آلایندگی و کیفیت هوای شهر اراک خواهد داشت.

دستگیری یکی از ارازل و اوباش در منطقه رضوی اراک

دادستان عمومی و انقلاب اراک بیان کرد: یکی از ارازل و اوباشی که در هفته جاری در شهرک رضوی اراک اقدام به درگیری، قدرت نمایی باقمه و تخریب شیشه مغازه های کسبه ان شهرک در ساعات پایانی شب نموده و موجب رعب و وحشت شهروندان و اخلال در نظم عمومی گردیده بود، شناسایی و روانه زندان شد.

قاسمی همچنین از دستگیری یک مزاحم نوامیس نیز خبر داد و گفت: فرد سابقه داری که اقدام به مزاحمت نوامیس نموده و در روز یکشنبه هفته جاری منزل یکی از شهروندان را در خیابان راهزان اراک به آتش کشانده بود با دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان دستگیر و روانه زندان شد و در خصوص اتهامات متعدد وی تشکیل پرونده شده و برخورد قاطع نیز صورت خواهد گرفت.

۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

۲۱۲شعبه دادسرا، دادگاه و دادگاه های عمومی، ۱۳۷ شعبه حل اختلاف و ۱۷۰ موسسه داوری به جمعیت یک میلیون ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی خدمات قضایی ارایه می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =