فعالیت‌ صنایع آلاینده استان مرکزی باید زیر چتر نظارتی محیط زیست باشد

اراک - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: تمامی فعالیت‌های آلاینده این استان باید تحت نظارت گسترده اداره کل حفاظ محیط زیست استان باشد.

«عباس قاسمی» روز چهارشنبه در نشست حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان مرکزی، افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست باید نظارت دقیق و مستمر بر وضعیت آلایندگی شرکت های پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه حرارتی، شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه مرکزی و شرکت نفت پاسارگاد داشته باشد. 

وی ادامه داد: هرگونه تخلف و آلایندگی از سوی واحدهای مذکور باید بدون محدودیت در اسرع وقت به مراجع قضایی گزارش شود تا اقدام قانونی صورت پذیرد. 

دادستان عمومی و انقلاب اراک بیان کرد: سهم هر یک از این پنج واحد تولیدی در حفظ، نگهداری و آبیاری پارک جنگلی چپقلی(با وسعت تقریبی ۲ هزار هکتار) توسط منابع طبیعی و آبخیزداری باید مشخص و ابلاغ شود.

قاسمی اظهار داشت: ایجاد پارک جنگلی در غرب شهر اراک(چپقلی) در صورت به ثمر رسیدن درختان تاثیر مثبتی بر وضعیت آلایندگی و کیفیت هوای شهر اراک خواهد داشت.

دستگیری یکی از ارازل و اوباش در منطقه رضوی اراک

دادستان عمومی و انقلاب اراک بیان کرد: یکی از ارازل و اوباشی که در هفته جاری در شهرک رضوی اراک اقدام به درگیری، قدرت نمایی باقمه و تخریب شیشه مغازه های کسبه ان شهرک در ساعات پایانی شب نموده و موجب رعب و وحشت شهروندان و اخلال در نظم عمومی گردیده بود، شناسایی و روانه زندان شد.

قاسمی همچنین از دستگیری یک مزاحم نوامیس نیز خبر داد و گفت: فرد سابقه داری که اقدام به مزاحمت نوامیس نموده و در روز یکشنبه هفته جاری منزل یکی از شهروندان را در خیابان راهزان اراک به آتش کشانده بود با دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان دستگیر و روانه زندان شد و در خصوص اتهامات متعدد وی تشکیل پرونده شده و برخورد قاطع نیز صورت خواهد گرفت.

۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

۲۱۲شعبه دادسرا، دادگاه و دادگاه های عمومی، ۱۳۷ شعبه حل اختلاف و ۱۷۰ موسسه داوری به جمعیت یک میلیون ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی خدمات قضایی ارایه می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha