مسیر گشایی‌ها بسیاری از مشکلات شهری را رفع می‌کند

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: اجرای پروژه‌های مسیرگشایی از سوی شهرداری مراغه موجب رفع و حل بسیاری از مشکلات اساسی شهر از جمله ترافیک می‌شود.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز چهارشنبه در بازدید از پروژه های شهرداری مراغه اظهار داشت: مراغه شهری قدیمی است و در حال حاضر مجموعه مدیریت شهری برای رفع مشکلات بافت قدیمی و بافت جدید و شهرک های ایجاد شده شهر ورود کرده و پروژه هایی در دست اجرا دارد.
وی گفت: متاسفانه در سال های گذشته شهرک هایی از سوی برخی تعاونی ها ایجاد شده که مشکلات مختلفی مانند عدم تامین زیرساخت ها را با خود به همراه داشته و در حال حاضر برای دستگاه های متولی و به خصوص شهرداری مشکلاتی را به وجود آورده است.
وی افزود: شهرداری مراغه برای رفع این مشکلات خوشبختانه پروژه های خوبی را آغاز کرده و در این راستا اقدامات مجموعه مدیریت شهری مراغه قابل قبول است.
وی ادامه داد: کاهش بار ترافیکی، بهره مندی مناطق کمتر توسعه یافته از امکانات شهری، اجرای پروژه های زیرساختی و اساسی و رضایتمندی شهروندان از جمله مواردی است که در اجرای پروژه های مجموعه مدیریت شهری در نظر گرفته شده است.

روند حرکتی مجموعه مدیریت شهر رو به رشد است
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این بازدید گفت: روند حرکتی مجموعه مدیریت شهری مراغه رو به رشد است و شهرداری در حال حاضر با اجرای ۲ پروژه مسیرگشایی نقش بسزایی را در روند توسعه مراغه ایفا می کند.
سید علی موسوی حسینی گفت: همزمان با سال جهش تولید شهرداری مراغه پروژه هایی را شروع کرده که هم در جهت رشد و توسعه شهرستان و هم در رونق ساز و کار زندگی مردم موثر خواهند بود.
وی افزود: راه های شریانی شهر متاسفانه در گذشته مورد غفلت واقع شده است که در حال حاضر اجرای ۲ پروژه بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی و پروژه بلوار ۳۵ متری حدفاصل میادین رسالت و الغدیراز سوی مجموعه مدیریت شهری موجب رفع بسیاری از مشکلات شهروندان مراغه ای خواهد شد.
وی گفت: تمامی دستگاه های شهرستان به خصوص ادارات خدمت رسان ملزم به همکاری و همراهی با مجموعه مدیریت شهری در اجرای پروژه ها هستند.
فرماندار مراغه به پروژه های فرهنگی شهرداری مراغه اشاره کرد و گفت: راه اندازی و تاسیس فرهنگ سرا ها به خصوص در مناطق کمتر توسعه موجب اجرای برنامه های فرهنگی و توسعه متوازن امکانات شهری در مراغه شده است.
موسوی حسینی سرعت اجرای پروژه های شهری را قابل قبول دانست و گفت: امیدواریم با افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها بتوانیم در رفع قسمتی از مشکلات مردم قدمی را برداشته باشیم.
وی به پروژه بازار آرد و غلات، خشکبار و مواد غذایی مراغه اشاره کرد و گفت: با بهره مندی از این پروژه شاهد کاهش ترافیک در داخل شهر، کاهش سد معبر و رشد و توسعه اصناف خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، پروژه بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی، پروژه بلوار ۳۵ متری حدفاصل میادین رسالت و الغدیر، پروژه احداث فرهنگسرای امیر کبیر، پروژه بهسازی پارک قیزیل ارسلان، پروژه مجتمع رفاهی خدماتی شهروند، پروژه بازار آرد و غلات، خشکبار و مواد غذایی، پروژه زیپ لاین، پروژه تعریض پل خدمات، پروژه توسعه پارک غفاریه و تعریض خیابان شهید قدوسی از جمله مهمترین پروزه های مجموعه مدیریت شهری مراغه است.
مراغه به عنوان بزرگترین شهر آذربایجان‌شرقی بعد از تبریز با بیش از ۱۸۶ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز استان قرار گرفته و در ابتدای دوران فرمانروایی ایلخانان مغول، پایتخت این سلسله بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha